Informacje

Ruszył proces Artura R. oskarżonego o zabójstwo więziennej psycholożki w Rzeszowie

2023-11-09 14:16

38-letni Artur R. oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, funkcjonariuszki Służby Więziennej Bogumiły B.-P., stanął przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie, gdzie w czwartek rozpoczął się jego proces.

Artur R. stanął przed sądem 

Artur R. zaatakował kobietę 22 lutego 2022 roku w trakcie konsultacji psychologicznej, w pokoju, w którym odbywały się standardowe rozmowy z osadzonymi. W gabinecie pokrzywdzona przebywała z oskarżonym sam na sam. Artur R. najpierw uderzył kobietę pięściami w twarz, a później nożyczkami zabranymi z biurka zadał jej osiem ciosów w szyję i twarz.

Psycholożka doznała masywnego krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego, które doprowadziły do jej śmierci.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zapewnił, że nie chciał nikogo zabić. Zadeklarował składanie wyjaśnień i odpowiadanie na pytania sądu, prokuratora i obrony.

Sąd wyłączył jawność w części procesu dotyczącej m.in. wyjaśnień oskarżonego, przesłuchania biegłych z zakresu psychologii i seksuologii. Chodzi m.in. o to, że - jak wyjaśnił przewodniczący składu orzekającego sędzia Andrzej Borek - w wypowiedziach mogą pojawić się drastyczne opisy.

Artur R. w tym samym procesie odpowiada też za gwałt i naruszenie intymności seksualnej kobiety poznanej za pośrednictwem serwisu zawierającego ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne Agaty S. Tę sprawę dołączono bowiem do aktu oskarżenia dotyczącego zabójstwa psycholożki.

Artur R. został dowieziony z aresztu na proces w policyjnej eskorcie. Ręce i nogi miał skute kajdankami.

ZOBACZ: RUSZYŁ PROCES ARTURA. R, MORDERCY WIĘZIENNEJ PSYCHOLOG

Proces w sprawie zamordowania Ukrainki