Rzeszowskie Juwenalia 2024

Rozpoczęły się Rzeszowskie Juwenalia 2024! Tak prezentował się barwny korowód studentów

2024-05-10 13:19

29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów oficjalnie się rozpoczęła. Na Rynku popołudniu w piątek 10 maja zebrał sie tłum przebranych studentów - uczestników barwnego korowodu. To właśnie stąd wyruszyli w stronę miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Korowód Rzeszowskich Juwenaliów 2024

Rzeszowskie Juwenalia oficjalnie rozpoczęte! Pierwszy dzień największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu tradycyjnie już rozpoczął barwny korowód studentów.

Korowód Rzeszowskich Juwenaliów to barwna tradycja już od wielu lat. Podczas przemarszu w kierunku Miasteczka Akademickiego Politechniki studenci mają okazję zaprezentować swoje wyjątkowe pojazdy – mogą to być pojazdy zabytkowe, niesłychanie rzadko spotykane na drogach lub po prostu kreatywnie ozdobione! Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia kierowcy! - możemy przeczytać na stronie organizatorów.

Korowód Rzeszowskich Juwenaliów zaczął zbierać się na Rynku miasta około godziny 14.30. Tłumy studentów, także tych wymyślnie poprzebieranych, otworzyły pierwszy dzień juwenaliów. Oczywiście nie mogło obyć się bez przekazania kluczy do miasta. Na dwa dni trafiły one w ręce organizatorów wielkiej studenckiej fety.

Korowód przeszedł z Rynku ulicami Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego. Następnie studenci skierowali się na Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacką do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Studenci wyszli z centrum miasta około 17. Na miejscu - miasteczku akademickim - byli około godziny 18.

O 19. rozpoczynać się miały pierwsze koncerty!

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Barwny korowód studentów

Zobacz naszą galerię!

Juwenalia na Politechnice Bydgoskiej