Rzeszowskie Juwenalia 2024

Barwny korowód Rzeszowskich Juwenaliów przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

2024-05-09 10:53

Kierowcy w piątek 10 maja popołudniu będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Ulicami Rzeszowa, z centrum na miasteczko akademickie Politechniki ruszy barwny korowód studentów - uczestników Rzeszowskich Juwenaliów. Którędy przebiegać będzie jego trasa?

Utrudnienia w ruchu w związku z korowodem Rzeszowskich Juwenaliów 2024

Uczestnicy korowodu Rzeszowskich Juwenaliów zgromadzą się na Rynku już o godzinie 14.30. Około 16.30 będą przemieszczać się w stronę miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Będzie wiązało się to oczywiście z utrudnieniami dla kierowców.

Którędy dokładnie będzie przemieszczać się barwny korowód? Z Rynku wyruszy on ulicami Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego. Ulice te czas przejścia korowodu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Następnie studenci przejdą Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacką do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Tam,  około godz. 18, przemarsz powinien się zakończyć. Jak informują rzeszowscy policjanci, ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, a uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).

"Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch" - możemy przeczytać w komunikacie na stronie rzeszowskiej komendy głównej.

To nie koniec utrudnień. Muszą się na nie nastawić także pasażerowie autobusów.

"Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje iż w związku z przemarszem „Korowodu studenckiego 2024” w godz. ok. 16.30 – 18.30 w dniu 10 maja br., nastąpią utrudnia w ruchu drogowym w ciągu: Al. Piłsudskiego; Al. Cieplińskiego; ul. Lisa-Kuli; ul. Dąbrowskiego; u. Podkarpackiej" - czytamy na stronie rzeszowskiego ZTM-u.

Rzeszowskie Juwenalia czas zacząć! Studenci odebrali klucz do miasta! [ZDJĘCIA]

Zobacz naszą galerię poniżej!

Juwenalia na Politechnice Bydgoskiej