Taśma policyjna

i

Autor: Archiwum

Wydarzenia

Prokuratura ujawnia więcej informacji o ataku na 12-latkę. Sprawca nadal jest poszukiwany

2023-11-14 12:59

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-letniej dziewczynki, która w poniedziałek popołudniu w Rzeszowie została zaatakowana ostrym narzędziem przez nieznanego mężczyznę. Dziecko z ranami głowy i szyi trafiło do szpitala. Jej stan jest stabilny. Sprawca nadal jest poszukiwany.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

Jak poinformował we wtorek prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, której podlega prokuratura rejonowa, śledztwo zostało wszczęte o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. Grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, albo 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Usiłowanie zabójstwa jest bowiem tak samo karane jak dokonanie zabójstwa.

CZYTAJ TAKŻE: Atak na 12-latkę w Rzeszowie. Dziewczynka z ranami szyi i twarzy jest w śpiączce farmakologicznej

Prokuratura zdradza więcej szczegółów odnośnie ataku na 12-latkę

W toku dotychczasowych czynności ustalano, że w poniedziałek około godz. 17, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie doszło do napadu na 12-letnią dziewczynkę.

Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem – przekazał prok. Ciechanowski.

Dodał, że dziewczynka zachowała przytomność i zdołała zadzwonić do mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Rzeszowie.

Prokurator przekazał, że dziecko przeszło operację. Jego stan jest średnio-ciężki, ale stabilny, a rokowania lekarzy są dobre. Poszukiwania sprawcy cały czas trwają.

ZOBACZ: Ruszył proces Artura. R, mordercy więziennej psycholog

44-letni kierowca nagrany na przejściu dla pieszych. Tragedia była o włos!