Pensja

i

Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator W 2024 dwie podwyżki najniższej krajowej! Od stycznia i od lipca

Wydarzenia

Praca szuka Polaków. Pensja? 95 zł na godzinę. Bez studiów ani matury!

2024-05-09 12:12

Nie jest tajemnicą, że Polacy pracujący zagranicą mogą liczyć na znacznie wyższe zarobki niż w kraju. Widać to także w ofertach pracy. Na niektórych stanowiskach pracodawcy oferują nawet 95 zł za godzinę! W ostatnim czasie podobnych ofert z Niemiec jest naprawdę sporo. Które branże najbardziej liczą na napływ Polaków?

Niemcy szukają polskich mechaników do pracy

Jak donosi "Fakt", polski mechanik samochodowy pracujący w Niemczech, może liczyć na naprawdę dobre. Mowa tu o stawce godzinowej wysokości 22 euro, czyli około 95 zł/h. Praca w tym zawodzie kusi nie tylko wysoką pensją. Co trzeba zatem zrobić, by zostać mechanikiem u naszych zachodnich sąsiadów?

Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego ogłoszenia o pracę. Z tym nie powinno być problemu - jest ich obecnie pełno. Pensja, na jaką może liczyć polski mechanik w Niemczech zaczyna się od pułapu 10 tys. zł, aż do nawet 19 tys. zł brutto miesięcznie! Co więcej, do zatrudnienia się w tej branży nie są potrzebne ani studia, ani matura.

Wymagania na mechanika samochodowego za granicą

Jakie trzeba mieć doświadczenie, by zostać mechanikiem samochodowym za granicą? Wystarczy ukończenie odpowiedniej szkoły. Chodzi tu o 5-letnie technikum zawodowe. Alternatywą dla takiego toku nauki jest 2-letnia szkoła policealna o profilu mechanika samochodowego.

Równocześnie do pracy w Niemczech w zawodzie mechanika samochodowego potrzebne są też doświadczenie i umiejętności. Nie jest za to wymagana znajomość języka niemieckiego. Pracodawcy najczęściej oferują polskojęzycznego konsultanta albo darmowy kurs niemieckiego.

Na co może liczyć polski mechanik zatrudniony w Niemczech? Przede wszystkim atrakcyjne wypłaty. Ale to nie wszystko. Na liście zachęt do pracy w zagranicą znajdują się także umowę o pracę na czas nieokreślony, ubezpieczenie, dodatki za nadgodziny i pracę w święta. Czasem w grę wchodzi także zakwaterowanie i wiele benefitów, jak darmowe posiłki i napoje, czy szkolenia.

W tych zawodach będzie praca. MEiN podało listę!

Zobacz naszą galerię!

gadaj zdrów, poradnik zdrowie, praca w trakcie leczenia raka piersi, rak piersi