Poprawka matury 2020: Czeka cię matura w sesji poprawkowej? Musisz szybko złożyć oświadczenie!

2020-08-13 9:46 Sylwia Indycka-Rosół
Poprawka matury 2020: Czeka cię matura w sesji poprawkowej? Musisz szybko złożyć oświadczenie!
Autor: Pixabay

Niezdana matura 2020 to jeszcze nic strasznego. Jeśli uzyskało się mniej niż 30 procent punktów z jednego z przedmiotów, do egzaminu można przystąpić jeszcze raz, ale trzeba się spieszyć z formalnościami. Dlaczego? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Niezdana matura i co dalej? Matura we wrześniu

Niezdana matura to nie koniec świata. Jeśli nie zdobyliśmy wymaganych 30 procent punktów z jednego z obowiązkowych przedmiotów, można przystąpić do tego przedmiotu w sesji poprawkowej we wrześniu. W takim terminie wciąż jeszcze jest sporo wolnych miejsc na studiach, zwłaszcza na kierunkach zaocznych, a to oznacza, że nie trzeba robić roku przerwy przed kontynuacją nauki. Jak zgłosić chęć poprawy matury? Podpowiadamy.

Poprawka matury: Pamiętaj o oświadczeniu

Wszystkie osoby, które chcą pisać maturę w terminie poprawkowym, muszą złożyć pisemne oświadczenie do dyrektora szkoły, którą ukończył. Co ważne, w tym roku termin składania takiego oświadczenia mija w piątek 14 sierpnia!

Matura poprawkowa 2020: Kiedy?

Termin poprawkowego egzaminu maturalnego 2020 został wyznaczony na 8 września o godzinie 14.00. Informacja o tym, gdzie egzamin poprawkowy się odbędzie, zostanie opublikowana na stronie internetowej macierzystej okręgowej komisji egzaminacyjnej do 31 sierpnia br.

Posłuchaj o ziołach, które sprawia, że włosy będą mocne i lśniące. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jechał 190 km/h i rozmawiał przez telefon. Spieszył się na pogrzeb!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.