Pogodowy armagedon. Lipiec będzie naprawdę ekstremalny

i

Autor: pexels, wxcharts.com

Pogoda

Pogodowy armagedon. Lipiec będzie naprawdę ekstremalny

2023-06-21 15:22

Pierwsze prognozy długoterminowe na lipiec 2023 nie pozostawiają złudzeń. Będzie się działo… Aura da się we znaki wszystkim, nawet miłośnikom wysokich temperatur. Będzie naprawę ekstremalnie. Co natura szykuje dla mieszkańców naszego kraju na nadchodzący miesiąc? Oto prognozy!

Spis treści

  1. Pogoda na lipiec 2023 – temperatura
  2. Pogoda na lipiec 2023 – opady

Pogoda na lipiec 2023 – temperatura

Upał – tak najkrócej możemy podsumować to, co w lipcu będzie się działo w pogodzie nad Polską. Pierwszych prognoz dostarczyło amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA). Przeanalizowała je synoptyczka TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Prognozy pokazują, że lipiec w Polsce będzie być ciepły, naprawdę ciepły i do tego suchy. O jakich temperaturach mowa? NOAA prognozuje przekroczenie średniej miesięcznej nawet o 2-3 stopnie Celsjusza! Jak wynika z danych IMGW w lipcu średnia temperatura powietrza dla Polski to 18,8 stopni C, a na Podkarpaciu 19,5.

Zapowiedzią upałów będą temperatury na przełomie czerwca i lipca. Zwrotnikowe masy powietrza przełożą się na wyniki na termometrach, Temperatura wzrośnie powyżej 30 stopni!

Pogoda na lipiec 2023 – opady

Jak prezentuje się kwestia lipcowych opadów w Polsce? Tu także wyliczenia NOAA pokazują odstępstwa od średniej, ale w dół. Oznacza to, że będą mniejsze niż wieloletnia średnia. Jedynym rejonem, w którym norma wg synoptyków ma zostać zachowana, jest południe Polski.

Nadchodzi ekstremalnie ciepłe lato?! Prognozy nie zostawiają złudzeń!