PODKARPACKIE: Interweniowali ponad 100 razy. Podkarpaccy strażacy podsumowali minioną dobę z silnym wiatrem

i

Autor: Materiały prasowe/ KM PSP Rzeszów

PODKARPACKIE: Interweniowali ponad 100 razy. Podkarpaccy strażacy podsumowali minioną dobę

2022-01-18 13:19

Podkarpaccy strażacy podsumowali minioną dobę. Wzywani byli przede wszystkim do leżących na posesjach, chodnikach i ulicach połamanych drzew i konarów. Pomagali też zabezpieczyć uszkodzone przez silne podmuchy dachy na domach, budynkach gospodarczych oraz użyteczności publicznej. Interweniowali ponad 100 razy!

Pracowity początek tygodnia dla podkarpackich strażaków. Ten spowodował wczoraj przede wszystkim silny wiatr, który, według szacunków synoptyków, w porywach mógł wiać z prędkością nawet do 115 km/h. Stąd też wydany przez IMGW alert drugiego stopnia, w którym synoptycy ostrzegali wczoraj przed mocniejszymi podmuchami. Te we znaki dały się przede wszystkim w powiatach: dębickim, rzeszowskim i kolbuszowskim - na szczęście nikt nie został ranny.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: To największa inwestycja, która zostanie zakończona w tym roku. Jak idą prace?

Interweniowali ponad 100 razy

Łącznie do interwencji na terenie regionu podkarpaccy strażacy wzywani byli ponad 100 razy. Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach.

- W prawie 20 przypadkach przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na domach, budynkach gospodarczych i użyteczności publicznej. Silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy m. in. na szkołach w Piskorowicach i Rzemieniu. Rzeszowscy strażacy pomagali zabezpieczyć oderwaną przez wiatr część dachu na hali sportowo - widowiskowej „Podpromie” - informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40