Rzeszów: Po ulicach biegał kangur albinos. Niestraszne mu były mróz i śnieg

i

Autor: Facebook/Pixabay

Rzeszów: Po ulicach biegał kangur albinos. Niestraszne mu były mróz i śnieg

2022-01-17 14:02

Mieszkańcy Rzeszowa mogli przeżyć niemałe zdziwienie, gdy na ulicy zobaczyli kangura albinosa. Przecieranie oczu w niedowierzaniu było zbyteczne. Kangur Cezar uciekł z zagrody Alpaka Team w Niechobrzu i przywędrował do stolicy. Dzięki zgłoszeniom Cezar wrócił już do domu, gdzie odpoczywa bo swojej wycieczce.

W nocy z piątku na sobotę osoby, które akurat przemierzały Rzeszów mogły przeżyć szok, widząc skaczącego kangura albinosa. Niestraszne mu były mróz i śnieg, które tej nocy padały w naszym regionie. Kangur mimo złej pogody pokonał kilkanaście kilometrów, by udać się na wycieczkę do Rzeszowa. Jak się okazało kangur o imieniu Cezar uciekł z Niechobrza z zagrody Alpaka Team.

- W nocy z piątku na sobotę uciekły kangury. Nie wiemy, czy to wina silnego wiatru, który wiał, czy po prostu bramka była niedomknięta. Rano podczas rutynowego obchodu i karmienia zwierząt zobaczyliśmy, że kangurów nie ma. Jeden kangur Juliusz nie odszedł za daleko, a nawet sam wrócił do miejsca, w którym czuł się bezpiecznie - mówi Sylwia Wojciechowska.

W odnalezieniu Cezara, kangura albinosa pomogli internauci i zainteresowani sprawą mieszkańcy regionu. - Zadzwonił pan, który podczas spaceru z psem wytropił naszego Cezara. Jak się okazało pan był myśliwym i miał psa myśliwskieg - dodaje Sylwia Wojciechowska.

Cezar wrócił do domu

Kangur Albinos zwiedzał m.in. osiedle Staroniwa. Mieszkańcy udostępniali zdjęcia, jednocześnie szukając właściciela kangura uciekiniera. Jak czytamy na Facebooku Alpaka Team Cezar wrócił już do domu.

"Dziękujemy!!! Dzięki waszej pomocy udało się odnaleźć Cezara. Jest już w domu cały, zdrowy i bezpieczny. Jesteśmy wdzięczni za każdy telefon i udostępnienie" — czytamy

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!