Pijany lekarz w karetce pogotowia. Rodzina wezwała policję

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Wydarzenia

Pijany lekarz w załodze karetki pogotowia. Rodzina wezwała policję

2024-02-06 10:08

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Krośnie na Podkarpaciu. Lekarz w załodze karetki, która interweniowała u chorego w niedzielę 4 lutego, był pijany. Rodzina pacjenta wezwała na miejsce policję. Ta przebadała medyka i okazało się, że ma w organizmie ok. dwóch promili alkoholu.

Pijany lekarz w karetce. Rodzina wezwała policję

Karetka pogotowia ratunkowego interweniowała u chorego w niedzielę 4 lutego 2024 rok w Krośnie. Po przyjeździe na miejsce zespołu medyków, rodzina zauważyła, że jeden z jego członków może być pod wpływem alkoholu, dlatego wezwano policję. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że karetka zabrała już chorego do szpitala, więc tam też udali się policjanci.

W niedzielę o godzinie 10.00 dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o prawdopodobnie nietrzeźwym członku karetki pogotowia. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mężczyzny wykazało u niego około dwa promile alkoholu – mówi nam podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Lekarz odsunięty od obowiązków

Okazało się, że nietrzeźwym członkiem załogi był lekarz.

Lekarz został odsunięty od wykonywania obowiązków służbowych i zostanie zakończona z nim współpraca w trybie natychmiastowym – mówiła dla Krosno112.pl Joanna Bukowczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

ZOBACZ: „Wnykarz usidlony”. Leśnicy zatrzymali kłusownika na Podkarpaciu

Król Karol III ma raka! Lekarze zabrali głos. Jaki jest stan monarchy?