strajk kierowców MPK Rzeszów

i

Autor: ZTM Rzeszów We wtorek możliwy strajk kierowców MPK Rzeszów

W końcu! Od poniedziałku autobusy MPK zaczną kursować pod wiaduktem na ul. Batorego

2022-12-13 15:32

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zmiana dotyczy linii nr 9, 12, 29, 59 i N1. To niejedyna nowość! Zmienią się również godziny przejazdów.

Wszystkie osoby, czekające na przywrócenie autobusowych kursów pod wiaduktem na ul. Batorego, mogą odetchnąć z ulgą. Od poniedziałku 19 grudnia na nowo wyremontowany przejazd wracają MPK-i. Ważną informacją jest także związana z tym zmiana w rozkładach jazdy. Czego mogą spodziewać się osoby korzystające z komunikacji miejskiej?

W nowych rozkładach jazdy wprowadzono stałe częstotliwości kursowania niektórych linii oraz zsynchronizowano rozkłady jazdy do pozostałych linii kursujących tą samą trasą. – Przykładowo linia nr 59 w dni robocze odjeżdża z pierwszych przystanków co 30 minut, natomiast linia nr 12 rozpoczyna kursy z częstością odjazdów co 10, 15 lub 30 minut w ciągu dnia oraz co godzinę w porze nocnej czytamy w komunikacie ZTM-u.

Kursy autobusów linii nr 9 będą miały mniejszą regularność, ale w zamian uzupełniają przerwy pomiędzy kursami na wspólnej części trasy z linią nr 15. Z kolei linia nr 29 ma zapewnić dojazd w godzinach szczytu porannego i popołudniowego osobom pracującym w zakładach pracy w rejonie ulic Przemysłowej i Siemieńskiego.

Kursy linii N1 w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej będą miały nowe miejsce przesiadkowe pomiędzy liniami nocnymi - przy ul. Bardowskiego.

– To miejsce zostało wyznaczone na czas trwania budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Po zakończeniu budowy będzie znajdowało się ono w pobliżu RCK – tłumaczą pracownicy ZTM-u.

ZTM kasuje linię nr 5

Według ZTM-u utrzymanie tej linii spowodowałoby nałożenie się połączeń na trasie Trembeckiego – Powstańców Warszawy z linią nr 12. W zamian za wycofanie linii, wydłużona ma zostać część kursów linii nr 18 do przystanku końcowego na tym osiedlu, zachowując w dni robocze liczbę kursów oraz zbliżone godziny odjazdów. W soboty i niedziele odjazdy mają być cogodzinne.

– Pasażerów prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy, które dostępne będą na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz na przystankach – proszą pracownicy ZTM-u.