Nowy rekordzista? Zapłacił 4 tys. zł mandatu. To nie wszystko!

i

Autor: KWP Rzeszów

Nowy rekordzista? Zapłacił 4 tys. zł mandatu. To nie wszystko!

2022-01-18 13:23

Jechał po autostradzie ponad 160 km/h. Efekt? 4 tysiące złotych mandatu. Ale to nie wszystko. 37-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policjantów na wysokości Kozodrzy, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Drakońska kara grzywny to nie wszystko, bo podczas kontroli okazało się, że 37-latek nie miał prawa jazdy. Zgodnie z przepisami mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj trafił przed sąd.

Mężczyzna, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h, jechał 163 km/h. Jak łatwo policzyć, przekroczył prędkośćo 53 km/h. 37-latek z Ukrainy zatrzymany do kontroli, podczas której okazał się, że kierował bez prawa jazdy.

- Zgodnie z przepisami, mężczyzna, który przebywał czasowo na terenie naszego kraju, został zatrzymany. Wczoraj trafił przed sąd, który na podstawie przepisów o ruchu drogowym obowiązujących od początku roku, ukarał go karą grzywny w wysokości 4 tys. zł – tłumaczą policjanci z grupy Speed Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Niebylec: Koń poturbował właściciela. Mężczyzna zmarł w szpitalu

To nie wszystko

Podkarpaccy policjanci przypominają, że obowiązujące od kilku tygodni nowe przepisy wprowadzają m.in orzeczenie zakazu prowadzenia samochodów dla tych, którzy zostali złapani na jeździe bez prawka, a to oznacza że każdą taką sprawą musi zająć się teraz sąd. - Zakaz prowadzenia pojazdów orzekany za to wykroczenie trwa od 6 miesięcy, do 3 lat, natomiast kara grzywny jaką może nałożyć sąd wynosi od 1500 zł do 30 tys zł. - informują policjanci.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu