Ksiądz Picur

i

Autor: ks.sebastianpicur/TIkTok/pixabay.com Noszenie tych łańcuszków jest grzechem? Ksiądz wyjaśnia dlaczego

TikTok

Noszenie tych łańcuszków jest grzechem? Ksiądz wyjaśnia dlaczego

2024-03-29 13:57

Ksiądz Sebastian Picur z Podkarpacia cały czas dostarcza nowych materiałów dla swoich obserwujących. Tym razem postanowił odpowiedzieć na pytanie o naszyjniki. Czy jeżeli mamy je na szyi, popełniamy grzech?

Co mówi ksiądz Picur na temat naszyjników?

Duchowny pełniący obowiązki w jednej z podkarpackich parafii nie pozwala swoim obserwującym na nudę. Jego nagrania publikowane są regularnie i nieprzerwanie cieszą się sporą popularnością. Śmiało można powiedzieć, że zawsze są powodem do intensywnej dyskusji. Jedni popierają opinie księdza, inni mają całkowicie odmienna zdanie.

Tym razem jeden z użytkowników TikToka postanowił zadać księdzu bardzo ciekawe pytanie. Mam takie pytanie. Czy noszenie minerałów na szyi to grzech? - czytamy. Na odpowiedź duchownego nie musieliśmy długo czekać. W kolejnym wideo ksiądz stanowczo odnosi się do tej kwestii.

Jak zaznacza ksiądz Picur, kwestia noszenia minerałów zależy od naszego podejścia.

Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem – mówi jasno ksiądz.

Jak pod każdym filmikiem księdza Picura, tak również pod tym nagraniem pojawiło się sporo komentarzy. Internauci, jak to zwykle bywa, chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami.

-A ja mam różaniec z bursztynem z matką boską z Lichenia, więc nie wierzę że minerały to zło – podkreśla jedna z użytkowniczek.

-A jakby był różaniec zrobiony np z ametystu, to też by powiedzieli że to grzech – pyta inny internauta.

Sebastian Picur - ksiądz z TikToka

Przypomnijmy, że na co dzień ksiądz Sebastian Picur służy w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie i uczy w jednej z lokalnych szkół. Równocześnie prowadzi wyjątkowo popularny profil na TikToku. Jego filmy poruszają różne tematy. Nie unika treści trudnych do wyjaśnienia i budzących kontrowersje.

ZOBACZ: CO GUBIĄ MIESZKAŃCY RZESZOWA? TE RZECZY TRAFIŁY DO BIURA RZECZY ZNALEZIONYCH

Wysadził parafię, dostał 6 lat