Nie okłamuj ratowników: Nagrali cover hitu Kamila Bednarka, który chwyta za serca

2020-03-23 9:36 Sylwia Indycka-Rosół
Nie okłamuj ratowników: Nagrali cover hitu Kamila Bednarka, który chwyta za serca
Autor: PASSIO, wideo screen

W czasach koronawirusa praca służb medycznych i policji stała się jeszcze cięższa niż zazwyczaj. Kluczową rolę odgrywa nasza odpowedzialność. Nigdy ich nie okłamujmy!

"Ten krótki apel kieruję do Ciebie i chcę byś posłuchał go
Tak chciałabym mieć rodziców u siebie... To jest apel do całego społeczeństwa. Pamiętaj - wzywając służby powiedz prawdę. Każdy z nas potrzebuje ich zdrowych!" - taki tekst możemy przeczytać pod coverem "Nie okłamuj ratowników", którzy stworzyli rzeszowscy ratownicy medyczni z grupy PASSIO.

Przesłanie coveru jest proste, ale w czasach epidemii szalenie ważne. Ratownicy medyczni apelują, by przy wzywaniu karetki nie zatajać informacji o tym, że miało się kontakt z osobą zarażoną koronawirusem lub wróciło się z zagranicy. Bez takiej informacji służby medyczne nie mogą się prawidłowo chronić przed zagrożeniem. Konieczna jest wówczas 14-dniowa kwarantanna, a to oznacza, że przez tyle dni nie będą mogli widzieć się z bliskimi, w tym małymi dziecmi, które czekają na ich powrót z pracy:

"Przecież Wiesz, jak bardzo kocham mamę
I ty swoją też
Niechaj do domu wróci po dyżurze.
To dziś w Twoich rękach jest" - słyszymy w piosence.

Dlatego bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie i innych. Jeśli wiemy, że możemy być chorzy, nie przychodźmy też na SOR czy do przychodni. Zarazimy wówczas personel i innych pacjentów. Zadzwońmy wówczas na bezpłatną linię NFZ. Tam uzyskamy informacje, gdzie szukać pomocy bezpiecznie.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.