Koronawirus: Jest kwarantanna w kszlasztorze Dominikanów w Rzeszowie

2020-03-23 7:48 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: Jest kwarantanna w kszlasztorze Dominikanów w Rzeszowie
Autor: Pixabay

Bracia bardzo szybko przedsięwzięli ruszne środki ostrożności. Mimo to, sanepid wydał decyzję o kwarantannie. Co z otwarciem kościoła i załatwaieniem pilny spraw?

Koronawirus: Coraz więcej chorych

Wszystko wskazuje na to, że takie sytuacje będą teraz codziennością. Liczba zakażonych koronawirusem rośnie wręcz lawinowo. Na tę chwilę w kraju mamy już grubo ponad 600 przypadków. Wszyscy, którzy wracają zza granicy, muszą przejść dwutygodniową kwarantannę, a jej złamanie grozi karą w wysokości 30 tysięcy złotych. Mimo to, dochodzi już do zakażeń wewnętrzkrajowych. Na Podkarpaciu najwięcej zachorowań jest w powiecie leżajskim.

Kwarantanna u Dominikanów

Teraz kwarantanna dotknęła Dominikanów. Dodajmy, że to właśnie oni w Rzeszowie zrezygnowali z mszy świętych z udziałem wiernym, a jedynie transmitowali je w sieci. To jednak nie sprawiło, że całkowicie wystrzegli się zagrożenia. Na stronie klasztoru pojawił się komunikat następującej treści:

"Kochani Parafianie i Przyjaciele!

Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie zostaliśmy objęci kwarantanną. W związku z tym do odwołania wszystkie Msze Święte sprawujemy wyłącznie w naszej wewnętrznej kaplicy bez udziału osób z zewnątrz.

Również do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z nami.

Kościół pozostaje otwarty codziennie w godzinach 7:00-19:00 i jest możliwość indywidualnej modlitwy.

Pamiętamy o wszystkich Was podczas codziennej Mszy Świętej o godz. 12:00 w kaplicy klasztornej. Prosimy Was o modlitwę za nas i naszą parafię w tym trudnym czasie.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 17 860 91 30 / 694 480 668

Bracia Dominikanie"

Koronawirus: Jak uniknąć zakażenia

Na koronawirusa wciąż nie ma szczepionki i cudownego leku. Możemy się chronić pozostając w domach i myjąc często ręce. Róbmy zakupy w rękaiwczkach i unikajmy miejsc, w których są skupiska ludzi - dla bezpieczeństwa naszego i innych.

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.