Najgęściej zaludnione gminy na Podkarpaciu. Mieszkasz w jednej?

i

Autor: pexels

Ciekawostki

Najgęściej zaludnione gminy na Podkarpaciu. Mieszkasz w jednej?

2024-03-08 14:16

Narodowy Spis Powszechny z 2021 dostarczył danych dotyczących zaludniania. Także na Podkarpaciu. W których regionach mieszka nas najwięcej? Oto ranking najgęściej zaludnionych podkarpackich gmin!

Które gminy na Podkarpaciu mają najwięcej mieszkańców?

Danych dostarczył Spis Powszechny z 2021 roku. Jak się okazuje, województwo się wyludnia… Gdzie nadal pozostaje najwięcej mieszkańców? Mamy listę gmin!

Narodowy Spis Powszechny z 2021 roku dostarczył dawki najnowszych danych, dających obraz tego, jak na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmieniała się sytuacja społeczna w Polsce. Nie brak w nim także informacji z Podkarpacia. W zestawieniu Głównego Urzędu Statystycznego znaleźć można m.in. dane dotyczące zaludnienia w naszym województwie.

Jak się okazuje w 2021 sytuacja na Podkarpaciu, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, uległą zmianie. Województwo traci mieszkańców. Sytuacja dotyczy 23 podkarpackich powiatów z w sumie 25. Gęstość zaludnienia wzrosła tylko w 2. Jeśli chodzi o średnią, gęstość zaludnienia w województwie podkarpackim wynosi 117 osób na kilometr kwadratowy. Oznacza to, że od poprzedniego spisu zmalała o 4,9 osoby.

Lista najbardziej zaludnionych gmin na Podkarpaciu znajduje się w galerii poniżej!

Vintage perełki na targach staroci w Rzeszowie