myjnia samochodowa

i

Autor: pixabay.com Mycie samochodu zimą. Czy to ma sens?

Porady

Myjesz samochód zimą? Musisz koniecznie pamiętać o jednej rzeczy

2023-12-22 17:16

Zima to wyjątkowo trudny czas nie tylko dla kierowców, ale także dla samochodów. Wszechobecna na drogach sól negatywnie wpływa na stan naszych pojazdów. Niewątpliwie ciężko jest utrzymać auto w nienagannej czystości. Cześć kierowców całkowicie rezygnuje z mycia auta w zimie, ponieważ niedługo po wyjeździe z myjni auto i tak będzie brudne. Czy zatem powinniśmy teraz myć nasze samochody?

Spis treści

  1. Jak dbać o auto zimą?
  2. Przy jakiej temperaturze nie należy myć auta?

Jak dbać o auto zimą?

Zimowe warunki na drogach powodują, że bardzo trudno jest nam dbać o czystość naszego samochodu. Śnieg i mróz w znaczącym stopniu powodują, że  auto nie wygląda za dobrze. Na ulicy znajduje się błoto pośniegowe, które osadza się na karoserii. Powoduje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale w połączeniu z chlorkiem sodu używanym do posypywania ulic, niszczy nasze auto.

Część kierowców postanawia całkowicie zrezygnować z mycia auta w zimie. Tłumaczą to tym, że niedługo po wyjechaniu z myjni samochód i tak staje się brudny. Dla dobra naszego samochodu, ale także dla własnego bezpieczeństwa, lepiej jednak zdecydować się na umycie  auta, przynajmniej raz na jakiś czas. Czystsze szyby, lusterka oraz reflektory pozwolą nam na większy komfort jazdy i uchronią nas przed niebezpiecznymi sytuacjami. Zmycie pozostałości z soli i błota pośniegowego z naszego auta powinno sprawić, że karoseria pojazdu będzie w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Przy jakiej temperaturze nie należy myć auta?

Warto jednak pamiętać, w jakich warunkach powinniśmy myć auto. Zdecydowanie złym pomysłem jest wizyta na myjni podczas skrajnie niskich temperatur. Woda wówczas szybko zamarza, a to nie jest dobre rozwiązanie dla samochodu. Może się okazać, że w takim przypadku zrobimy więcej złego, niż dobrego. W zimie lepiej korzystać z myjni automatycznych, które dają nam możliwość wysuszenia auta i wyjechania na zewnątrz dopiero po pozbyciu się nadmiaru wody. Możemy użyć na przykład ręcznika z mikrofibry. Co ważne, powinniśmy zwrócić uwagę na uszczelki w drzwiach, gdyż jeżeli tam zamarznie woda, będziemy mieli spore problemy z dostaniem się do samochodu.

ZOBACZ: TUTAJ BYŁO NAJWIĘCEJ WYPADKÓW NA PODKARPACIU W 2023 ROKU. LISTA POWIATÓW

Nocny wypadek na autostradzie A4