Usłyszeli już pierwsze zarzuty, ale może być ich więcej. Rzeszowscy policjanci zatrzymali małżeństwo  ze Słowacji

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Rzeszów

Małżeństwo ze Słowacji okradało drogerie w rzeszowskich galeriach. Straty na ponad 10 tysięcy złotych

2021-12-28 15:45

Rzeszowscy policjanci zatrzymali małżeństwo ze Słowacji. Zatrzymani to 50-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta, którzy we wrześniu okradli kilka drogerii w rzeszowskich galeriach handlowych. Kradli m.in. kosmetyki i perfumy, a spowodowane przez nich straty oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych.

Do kradzieży na terenie rzeszowskich galerii doszło jeszcze we wrześniu. Wtedy nieznani sprawcy mieli wynieść z drogerii i sklepów z kosmetykami fanty o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. Mundurowi, którzy zajmowali się sprawą ustalili, że podejrzewane osoby poruszały się skodą na słowackich numerach rejestracyjnych. Dzięki współpracy ze służbami z zagranicy, ustalono, że samochód należy do mieszkającego w słowackich Koszycach małżeństwa, które w miniony wtorek miało pojawić się na terenie jednej z galerii w Rzeszowie. Tam też zostali zatrzymani.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Driftował na parkingu i uciekał przed policją. Wpadł do rowu

Mogli okradać drogerie od kilku lat!

- Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. (...) Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili im pierwsze zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w miniony czwartek zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres 1 miesiąca - mówi Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zdaniem policji, sprawa ma charakter rozwojowy- z ustaleń mundurowych wynika, że małżonkowie mogli okradać drogerie i sklepy z kosmetykami na terenie południowych województw kraju nawet od kilku lat.

Jak COVID wpływa na problemy żołądkowo-jelitowe u dzieci?

Czy masz objawy zespołu suchego oka?

Pytanie 1 z 12
Czy dokucza ci nadwrażliwość na światło?