Zarobki

i

Autor: pixabay.com Mało zarabiasz, szybciej się starzejesz. Szokujące odkrycie naukowców.

Ciekawostki

Mało zarabiasz, szybciej się starzejesz. Szokujące odkrycie naukowców

2024-04-03 14:07

Zastanawialiście się kiedyś, czy wasze zarobki mogą przyczyniać się do procesu starzenia? Nad tą niewątpliwie frapującą sprawą pochylili się naukowcy. Ich odkrycie naprawdę może zaskakiwać.

Nasze zarobki wpływają na proces starzenia się? Naukowcy nie mają wątpliwości

Bardzo ciekawe badania opublikowano na łamach magazynu naukowego Jneurosci. Badacze pochylili się nad kwestią procesu starzenia się, a konkretnie nad związkiem między niskimi zarobkami, a szybszym rozkładem istoty białej. Efekty? Niektórzy mogą być mocno zaskoczeni. Jak czytamy na portalu geekweek.interia.pl, w badaniu wzięło udział 751 osób w wieku od 50 do 91 lat. Analiza, którą przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie i Uniwersytetu Genewskiego jest warta uwagi.

Badacze wzięli pod uwagę wiek, płeć, a także kwestie zdrowotne. Wyniki badania mówią nam, że osoby, które zarabiają mniej, mają więcej skłonności do szybszego starzenia się istoty białej niż osoby z bogatszych gospodarstw domowych.

Czym tak w ogóle jest istota biała? To jeden z dwóch podstawowych składników ośrodkowego układu nerwowego. Jest ona bardzo istotna w procesie przenoszenia sygnałów w mózgu. Naukowcy podkreślają, że życie w biedzie od wielu lat wiązane jest z gorszym stanem zdrowia i gorszymi funkcjami poznawczymi.

W przeprowadzonym badaniu naukowcy chcieli szczegółowo zbadać wspomnianą kwestię i doprowadziło to do naprawdę ciekawych wniosków. Posiadanie większej ilości pieniędzy może działać niczym bariera, która chroni nas przed zanikiem funkcji poznawczych, nawet pomimo zmian fizycznych w mózgu.

To już nie pierwszy dowód na to, że lepsza sytuacja finansowa ma znaczący wpływ na nasze życie. I wbrew temu co sądzą niektórzy, nie dotyczy to jedynie dóbr materialnych, ale także naszego zdrowia. Jeżeli zatem będziecie rozmawiać z szefem o podwyżce, nie zapomnijcie o tym argumencie. Nie gwarantujemy sukcesu, ale zapewniamy, że to może pomóc.

ZOBACZ: OTO ZWROTY, KTÓRYCH UŻYWAJĄ OSOBY INTELIGENTNE

Zarobki polskich gwiazd