Magiczna zima w Rzeszowie już od soboty. Co się będzie działo? Znamy program!

i

Autor: af

Magiczna zima w Rzeszowie już od soboty. Co będzie się działo? [PROGRAM]

2021-12-02 14:56

To będzie niezapomniana zima w Rzeszowie. Ponad 70. różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji zaplanowano dla mieszkańców w świątecznym miasteczku, ale także na osiedlach. Najmłodszych rzeszowian odwiedzi Święty Mikołaj, w Parku Sybiraków powstanie duże lodowisko, a miłośnicy dobrej kuchni i rękodzieła z pewnością znajdą coś dla siebie w Rynku.

- Włożyliśmy z naszym zespołem mnóstwo serca w przygotowanie pakietu zimowych wydarzeń dla mieszkańców - mówił dziś Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. - To ponad 70 atrakcji, które zainaugurujemy już w sobotę, kiedy w Rynku ruszy Świąteczne Miasteczko, a ulice miasta rozbłysną tysiącami kolorowych światełek. Zaplanowaliśmy nie tylko diabelski młyn i karuzelę, ale także lokale gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, które będą oferować fantastyczne upominki bożonarodzeniowe. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców – zachęca Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Świąteczne Miasteczko na Rynku! Co będzie można kupić na jarmarku? Ruszył montaż atrakcji! [LISTA]

Magiczne Świąteczne Miasteczko

W Rynku ruszy miasteczko świąteczne pełne atrakcji. Będzie jak dotychczas największe. - W sobotę poza uruchomieniem świątecznego oświetlenia i choinki będzie także pokaz rzeźbienia w lodzie. Z kolei w niedzielę spod fontanny multimedialnej ruszy korowód Świętego Mikołaja, który dotrze właśnie na Rynek – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. 17 grudnia odbędzie się miejska wigilia.

– Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców. Zaplanowaliśmy poczęstunek dla rzeszowian, który przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych. Zachęcam rzeszowian, aby pomogli dotrzeć w Rynek osobom potrzebującym, sąsiadom, znajomym. Bądźmy razem w tym szczególnym czasie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Teatr Maska wystawi „Opowieść Wigilijną”, a kupując w świątecznym miasteczku specjalny voucher na jego kolejną sztukę – „Zaginiony Świat” widzowie otrzymają prezent.

- W Muzeum Dobranocek będą z kolei warsztaty dla dzieci, podczas których stworzą one świąteczne postacie. Te następnie zostaną ożywione przy pomocy specjalnego programu – dodaje Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wśród zaplanowanych atrakcji jest jeszcze mnóstwo konkursów, pokazów i warsztatów przygotowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Rzeszowski Dom Kultury.

POLECAMY: KROSNO: Zbierają pieniądze na edukację dzieci w Ugandzie

Będzie gdzie pojeździć na łyżwach

W Parku Sybiraków będzie działać lodowisko o powierzchni 700 m kwadratowych, z którego uczniowie rzeszowskich szkół w określonych godzinach będą mogli korzystać bezpłatnie.

Atak zimy w Rzeszowie