4. etap odmrażania gospodarki: Czy można już imprezować, robić domówki i grilla?

2020-05-28 10:21 Sylwia Indycka-Rosół
4. etap odmrażania gospodarki: Czy można już imprezować, robić domówki i grilla?
Autor: Pixabay

Powrót dzieci do szkół, otwarcie galerii handlowych i resturacji oznacza, że wielu z nas niemal zapomina o epidemii koronawirusa. Czy odmrażanie gospodarki oznacza, że możemy już organizować domówki? Jak można się legalnie bawić? 4. etap odmrażania gospodarki to znoszenie zakazu zgromadzeń. Co to oznacza?

Czwarty etap odmrażania gospodarki

Trzeci etap odmrażania gospodarki rozpoczął się 18 maja. Możemy już chodzić do fryzjerów, kosmetyczek, posyłać maluchy do szkoły, robić zakupy w galeriach handlowych, czy korzystać z boisk. Przed nami etap czwarty, w którym nastąpi otwarcie kin, solariów, czy siłowni. Czy to oznacza, że już można czuć się swobodnie? Czy można na przykład grillować ze znajomymi? A może można już chodzić na koncerty?

Zakaz zgromadzeń znoszony. Jaki limit?

Podczas konferencji 27 maja dotyczącej 4. etapu odmrażania polskiej gospodarki premier Mateusz Morawiecki poinformował między innymi o znoszeniu zakazu zgromadzeń publicznych. Obowiązywał będzie jednak limit - do 150 osób. Co to w praktyce oznacza?

Grill ze znajomymi: Już bez kary

Znoszenie zakazu zgromadzeń publicznych oznacza, że już możemy bez konsekwencji w postaci mandatu organizować domówki czy grilla ze znajomymi w ogrodzie. Można też organizować koncerty plenerowe - przy założeniu, że nie zgromadzi on więcej niż 150 osób. 

Pamiętajmy jednak, że epidemia nadal trwa. Warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniego, czyli minimum 2-metrowego, odstępu od innych osób. W przestrzeni publicznej można zrezygnować z noszenia maseczek, ale nie w sytuacji, gdy dystans nie będzie możliwy. 

Posłuchaj o przedłużaniu włosów metodą kanapkową. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.