Kukurydza pomylona z buraczkami

i

Autor: Agrounia/Facebook

Kukurydza sprzedawana jako buraki w Biedronce. Jest burza, Biedronka się tłumaczy

2020-11-18 8:45

Kukurydzę sprzedawaną w Biedronkach w opakowaniach buraków czerwonych i z takim podpisem pokazali działacze AgroUnii. Sieć marketów wszczęła postępowanie wyjaśniające. Jak się tłumaczy?

Kukurydza pomylona z buraczkami w Biedronce

Na pozór może wydawać się nieszkodliwa, a nawet zabawna. Pomyłka sieci Biedronka wywołała jednak lawinę oburzenia działaczy AgroUnii. Mowa o kukurydzy sprzedawanej jako gotowane czerwone buraczki. Zdjęcia takich produktów wylądowały na fanpage'u Agrounii, która grzmi:

"Śmieszne i smutne. Największa sieć sklepów, a robi takie gafyKukurydza opisana jako buraczki. ❎❎

❌To pokazuje jedną rzecz:Biedronka nie zwraca uwagi na to co jak jest znakowane, rozdają znak PRODUKT POLSKI na lewo i prawo a beznadziejni politycy dają na to przyzwolenie".

We wpisie nie brakuje też wulgaryzmów i treści obraźliwych. Działacze Agrounii od dłuższego czasu bowiem krytykują Biedronkę za, ich zdaniem, nieuczciwe praktyki rynkowe, głównie skupowanie produktów rolnych po zbyt niskich cenach, a nie jest tajemnicą, że sieć dla wielu gospodarstw w Polsce jest głównym odbiorcą warzyw i owoców.

Błędne znakowanie produktów w Biedronce

Biedronka wyjaśnia, że doszło do błędu ludzkiego i taki więcej się nie powtórzy:

 - Niezwłocznie poprosiliśmy o wyjaśnienie naszego dostawcę firmę Amplus sp. z o.o. Dostawca zobowiązał się do dokładnego przeanalizowania procesu etykietowania, aby wyeliminować możliwość powtórzenia się takich sytuacji. Z otrzymanych wyjaśnień wynika, że doszło do błędu ludzkiego po stronie dostawcy, który mylnie oznakował opakowania. Po kontroli magazynu w nocy z niedzieli na poniedziałek 16 listopada, 35 sztuk zostało zwróconych dostawcy, a 13 sztuk zostało wycofanych ze sprzedaży. Zostaliśmy zapewnieni przez dostawcę, że proces etykietowania został poddany analizie i zostanie uszczelniony, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji. Podkreślić należy fakt, że sprawa dotyczyła tylko 1 centrum dystrybucyjnego z 16. To centrum obsługuje około 230 sklepów, więc biorąc pod uwagę skalę działalności, należy traktować to jako incydent. Niemniej jednak za zaistniałą sytuację przepraszamy - mówi Marek Walencik, dyrektor kategorii, odpowiedzialny za warzywa i owoce w sieci Biedronka.

Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu znajduje się garść:
Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Biedronka a kary od UOKiK

Dodajmy, że w sierpniu UOKiK nałożył na Biedronkę 115 milionów złotych kary za wyższe ceny w kasie iż na półkach. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

W I kwartale 2020 Inspekcja Handlowa stwierdziła też nieprawidłowości w oznaczaniu produktów jako polskie, które w rzeczywistości pochodziły z zagranicy.

POSŁUCHAJ: Nożownicy zaatakowali sklep w Przeworsku
Carskie monety w portfelu kierowcy