KROSNO: Ruszyła rejestracja do Powszechnych Punktów Szczepień!

i

Autor: Materiały prasowe

KROSNO: Ruszyła rejestracja do Powszechnych Punktów Szczepień!

2021-04-30 12:11

Ruszyła rejestracja do Powszechnych Punktów Szczepień! Te zaczną działać w następnym tygodniu. Do tego czasu jednak ci, którzy chcą się zaszczepić, mogą to zrobić rejestrując na antycovidowy zastrzyk do Punktu zlokalizowanego w hali na Bursakach albo w Dzielnicowym Domu Ludowym „Białobrzegi’. Jak przebiega szczepienie?

Ruszyła rejestracja do Powszechnych Punktów Szczepień w Krośnie! Krośnianie, którzy będą chcieli przyjąć szczepionkę na terenie hali zarejestrować mogą się telefonicznie, dzwoniąc do Punktu od poniedziałku do soboty między godziną 8:00 a 18:00. Zrobić mogą to również poprzez całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień, dostępną pod numerem 989, oraz przez stronę internetową www.pacjent.gov.pl.

W przypadku Powszechnego Punktu Szczepień w Dzielnicowym Domu Ludowym, poza wymienionymi wcześniej możliwościami rejestracji, zrobić to można również za pomocą SMS-a lub w trakcie bezpośredniej wizyty w Punkcie.

Ruszyła rejestracja do Powszechnych Punktów Szczepień! Jak wygląda procedura?

Każda osoba przed szczepieniem podlegać będzie kwalifikacji lekarskiej, a po szczepieniu otrzyma termin podania drugiej dawki oraz zostanie poproszona o pozostanie w wyznaczonej poczekalni poszczepiennej przez min. 15 min od momentu otrzymania szczepionki- informuje magistrat.

Osoby, które zarejestrowały się na szczepienie przed przyjściem powinny pamiętać o przygotowaniu listy przyjmowanych leków i jeśli to możliwe, wcześniejszym uzupełnieniu ankiety. W przypadku niemożności stawienia się na umówiony termin szczepienia, osoby, które miały pojawić się w Punkcie, proszone są o wcześniejsze odwołanie wizyty.

Zdobądź szczyty Korony Ziemi Sanockiej
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?