Koronawirus: ZTM w Rzeszowie zwraca pieniądze za bilety

2020-03-23 12:08 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: ZTM w Rzeszowie zwraca pieniądze za bilety
Autor: Unsplash/Pawel_Czerwinski

Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego ZTM proponuje dwa rozwiązania - zawieszenie biletu lub zwrot pieniędzy. Dotyczy to biletów semestralnych, miesięcznych, 5-dniowych, 30-dniowych, 90-dniowych i 180-dniowych. Szczegóły znajdziecie na stronie ESKA Rzeszów.

Kursu autobusów MPK w związku z epidemią koronawirusa zostały okrojone do absolutnego minimum. Co z biletami okresowymi, które już zostały wykupione? Rzeszowski ZTM proponuje zwrot pieniędzy albo zawieszenie biletu. Na czym to polega?

ZTM w Rzeszowie wydał komunikat w sprawie biletów

Treść komunikatu prezentujemy poniżej:

1. wniosek o zawieszenie biletu
Zawieszając bilet tracimy na okres wskazany we wniosku możliwość korzystania z niego. Okres ważności zostanie jednakże wydłużony o tyle dni, na ile go zawiesiliśmy. W przypadku zawieszenia biletu podczas korzystania z komunikacji miejskiej należy zakupić i skasować inny bilet. Bilet zapisany na RKM w okresie zawieszenia będzie nieważny. W przypadku niewskazania ilości dni, na ile bilet ma być zawieszony – zostanie on zawieszony bezterminowo (konieczny będzie kontakt z nami w celu jego wznowienia, nie zostanie on wznowiony automatycznie). Zawieszenie biletu następuje z dniem przesłania do nas poprawnie wypełnionego wniosku.

Przykład: zawieszając bilet semestralny na 30 dni jego ważność zostanie wydłużona o 30 dni czyli do końca lipca.

2. wniosek o zwrot kwoty za niewykorzystany bilet
Wnioskując o zwrot środków za niewykorzystany bilet okresowy bilet ten zostaje anulowany z dniem otrzymania przez nas wniosku. Częściowy zwrot kwoty za niewykorzystany czas zakupionego biletu okresowego będzie liczony proporcjonalnie od stopnia jego wykorzystania. Zwrot będzie naliczany za okres od dnia przesłania do nas poprawnie wypełnionego wniosku do końca ważności biletu.

Przykład: wnioskując o zwrot kwoty za niewykorzystany bilet 30-dniowy po upływie 15 dni od jego zakupu zwrócona zostanie połowa jego wartości.

Jednocześnie ZTM prosi o wyrozumiałość, jeśli czas rozpatrywania wniosków się wydłuży. Już teraz można założyć, że będzie ich sporo.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.