Koronawirus: Nie żyje 41-latek. Kolejni chorzy na Podkarpaciu [RAPORT, MAPA]

2020-03-25 9:07 Sylwia Indycka-Rosół
 Koronawirus: Nie żyje 41-latek. Kolejni chorzy na Podkarpaciu
Autor: Pixabay

Rząd wprowadził zakaz wychodzenia z domów w nadziei, że to zatrzyma rozprzestrzenianie się wirusa w naszym kraju. W tej chwili liczba zakażonych szybko rośnie.

Aktualizacja godz. 13.40

Mamy już 43 zachorowania w regionie:

"Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 43). Pierwszy - to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi - młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci - koeniartbieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty - starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana" - informuje Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart. 

Koronawirus: Słupki na Podkarpaciu wciąż w górę

Na Podkarpaciu liczba zarażonych koronawirusem wzrosła już do 39 osób. Dwa najnowsze przypadki to mężczyźni z powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego. Najnowszy komunikat rzeczniczki Ewy Leniart brzmi:

"Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi - to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon".

Coraz więcej ofiar w kraju

Statystyki w skali kraju nie wyglądają dobrze. Na tę chwilę mamy ponad 900 chorych, a 12 osób zmarło. Ofiary śmiertelne to nie tylko osoby w podeszłym wieku:

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dziś przed godziną 9 podało Ministerstwo Zdrowia.


Zakaz wychodzenia z domów

Przypominamy, że obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. Jego szczegóły znajdziecie w artykule poniżej:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.