Koronawirus i #NieKłamMedyka : Jest ważne wideo z pogotowia w Rzeszowie! ZOBACZ!

2020-03-17 13:15 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus i #NieKłamMedyka : Jest ważne wideo pogotowia w Rzeszowie!
Autor: Facebook screen wideo

Pracownicy karetek w Rzeszowie dołączają do akcji #NieKłamMedyka. Chodzi o to, by przy wzywaniu katetki od razu zaznaczać, że mogliśmy mieć kontakt z koronawirusem.

Choć w XXI wieku wydaje się to nieprawdopodobne, to wciąż się zdarza. Są osoby, które nie stosują domowej kwarantanny, choć mogą być zarażone groźnym wirusem. Są też i tacy, którzy mimo podejrzenia choroby, udają się w miejsca publiczne, na przykład na SOR. Są wreszcie osoby, które po prostu kłamią ratowników medycznych, czy lekarzy i nie informują, że właśnie wrócili z zagranicy albo spotkali się z osobą chorą na koronawirusa. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne! Zatajając takie dane narażamy nie tylko siebie, ale i wszystkie inne osoby, które mają z nami kontakt, a zwłaszcza pracowników szpitali.


#NieKłamMedyka

Stąd akcja #NieKłamMedyka. Medycy apelują, by jasno przekazywać pewne informacje. Tak, by pracownicy katetki mieli szansę przygotować się na różne okoliczności i nie narażać własnego życia:

"Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną. Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS" - apelują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Bądźmy fair wobec nich! Możecie też pokazać swoje wsparcie wysyłając medykom zdjęcie lub krótki filmik z hashtagiem #NieKłamMedyka. Pokażmy im, że jesteśmy z nich dumni!

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego o koronawirusie 1

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.