Kobieta wjechała w ludzi podczas juwenaliów. Usłyszy nowy zarzut

i

Autor: M.W.

Wydarzenia

Kobieta potrąciła dwóch mężczyzn podczas juwenaliów. Usłyszy nowy zarzut

2024-05-26 16:44

W pierwszy dzień Rzeszowskich Juwenaliów doszło do groźnego wydarzenia. Paulina K. pod wpływem alkoholu wsiadła do luksusowego samochodu stojącego w strefie VIP. Kobieta ruszyła i potrąciła dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce. Policja zatrzymała prawo jazdy kobiecie, a drogi Mercedes został odholowany na policyjny parking. Kobieta usłyszała już jeden zarzut, a teraz prokuratura przedstawi jej kolejny.

Kobieta potrąciła dwóch mężczyzn podczas Juwenaliów

Biegli orzekli, że obrażenia mężczyzn, którzy zostali potrąceni podczas Rzeszowskich Juwenaliów wymagają leczenia dłuższego niż siedem dni. Oznacza to, że Paulina K. usłysz zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. Wcześniej kobieta usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Na chwilę obecną mamy nową opinię biegłego, z której wynika, że poszkodowani mężczyźni doznali obrażeń, których naruszenie czynności narządów ciała jest powyżej siedmiu dni. To oznacza, że oprócz zarzutu, który został uprzednio przedstawiony Paulinie K., będzie możliwość uzupełnienie zarzutu o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego – mówi nam prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej, której podlega prowadząca sprawę Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów.

ZOBACZ: Escapetruck w Rzeszowie. Zobacz tajemnicze pokoje służące do handlu ludźmi  

Pijana kobieta zapłaci olbrzymią karę?

Paulina K. miała w organizmie ok. 2,6 promila alkoholu podczas wypadku w pierwszy dzień Rzeszowskich Juwenaliów. Od marca w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy wobec nietrzeźwych kierowców, którzy mogą stracić swoje auto, a jeżeli nie są oni właścicielami samochodu, to przepadek równowartości pojazdu. W przypadku Pauliny K. mowa o horrendalnej kwocie, za luksusowego mercedesa. Jak tłumaczy nam prokurator Ciechanowski przepadek nie jest obligatoryjny, ale sąd może zdecydować się na taki wyrok.

Paulina K. wedle nowych przepisów najprawdopodobniej zapłaci minimum 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i straci prawo jazdy minimum na trzy lata.

Kolejna rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w sprawie "skóry"