Kalendarzowe lato za pasem, a w Bieszczadach mróz! Te zdjęcia i filmy zaskakują!

2020-05-22 9:58 Sylwia Indycka-Rosół
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Końcówka maja to czas, w którym większość z nas kompletuje stroje kąpielowe i planuje wakacje. Na Podkarpaciu jednak wciąż można poczuć się jak w zimie. Dowodem jest miniona noc w Bieszczadach.

Kiedy kalendarzowe i astronomiczne lato?

Do kalendarzowego lata został dokładnie miesiąc. Przyjęto bowiem umowną datę 22 czerwca. Z kolei lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego i trwa do momentu równonocy jesiennej, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 czerwca a 23 września.

W Bieszczadach wciąż zima

Aura w Bieszczadach wydaje się nie zdawać sobie sprawy z cyferek w kalendarzu. Wciąż można tu doświaczyć chłodu - nocą temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. W Baligrodzie na przykład termometry w nocy z 21 na 22 maja pokazały 4 stopnie mrozu! W efekcie, w okolicy zrobiło się biało.


O godzinie 5 stacja meteorologiczna w Stuposianach odnotowała -3,6 stopnie Celsjusza. Chłodno było też w Rzeszowie, gdzie było tylko pół stopnia na plusie.

Podobna aura na Podkarpaciu, mimo ciepłych dni, jest prognozowana na najbliższe noce. Przejmujący chłód będzie potęgował silny wiatr.

Posłuchaj o przedłużaniu włosów metodą kanapkową. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.