Jaka pogoda w lipcu? Polskę zaleję fala upałów! Kiedy początek gorących dni?

i

Autor: wxcharts.com

Pogoda

Jaka pogoda w lipcu? Polskę zaleję fala upałów! Kiedy początek gorących dni?

2023-06-30 10:32

Mimo hucznych zapowiedzi jednego z najbardziej upalnych czerwców od wielu lat, mamy wrażenie, że w Polsce przedłuża się wiosna. Naprawdę ciepłe, rzadko upalne dni, przeplatają się z opadami deszczu. Czy w Polsce w końcu zawita prawdziwie letnia pogoda? Czy są szanse na lipcowe upały? Kiedy zrobi się gorąco?

Spis treści

  1. Upały w lipcu, ale na krótko
  2. Upały w lipcu. Zrobi się gorąco
  3. Lipcowe upały na mapach pogodowych

Mimo kilki upalnych dni można odnieść wrażenie, że wiosna w Polsce została na nieco dłużej niż miała to pierwotnie w planach. Początek wakacji, mimo hucznych zapowiedzi afrykańskich upałów minął nieco spokojniej niż to prognozowano. To zmieni się w lipcu? Czy przyjdą zapowiadane upały?

Upały w lipcu, ale na krótko

Czy w lipcu zrobi się upalnie? Jak co roku, w pierwszym wakacyjnym miesiącu z pewnością będziemy zmagać się z kilkoma upalnymi dniami, to nic nadzwyczajnego. Jednak, czy będą one ekstremalne i niebezpieczne dla zdrowia?

Pierwsze oznaki powrotu naprawdę gorących dni będzie można zauważyć już w piątek 30 czerwca. Najwięcej, bo nawet do 28 stopni mogą wskazać termometry w centralnej Polsce. Zaś temperaturę powyżej 20 kresek odczujemy w całym kraju. Z wyższych temperatur nie pocieszymy się zbyt długo, bo w weekend pogoda się popsuje, a nad Polską nadciągną niebezpieczne burze. Upał kolejny raz powróci do nas już w pierwszym tygodniu lipca.

ZOBACZ: „Cuda Polski 2023”: Oto nominowane miejsca z Podkarpacia!

Upały w lipcu. Zrobi się gorąco

Przyszły tydzień (początek) będzie ciepły, ale nie upalny. Bardzo wysokie temperatury wrócą do nas w połowie przyszłego tygodnia – informują eksperci z portalu fanipogody.pl.

Jakich temperatur można się spodziewać? Nawet ok. 30 stopni Celsjusza i ponad! Oznacza to, że zrobi się naprawdę gorąco! Taka pogoda utrzyma się w naszym kraju tylko do weekendu 8-9 lipca. Później upały nieco zelżeją. Dlatego początek lipca zapowiada się ciepło i chwilami nawet upalnie, jednak nie będą to potężne i niebezpieczne upały, a raczej pogoda, do której zdążyliśmy już przywyknąć.

Lipcowe upały na mapach pogodowych

To jak zapowiada się pierwsza połowa lipca w pogodzie można dobrze dostrzec na przygotowanej przez portal „Fanipogody.pl” animacji z map. Zobaczcie sami:

Zarządzanie wodą opadową z LECA Keramzyt