IMGW ostrzega przed przymrozkami w CAŁYM województwie. Nawet do -5°C!

i

Autor: Pixabay

IMGW ostrzega przed przymrozkami w CAŁYM województwie. Nawet do -5°C!

2022-04-17 14:21

Mieszkańcy Podkarpacia muszą jeszcze poczekać na wiosnę. Temperatura miejscami spaść może nawet do czterech kresek poniżej zera, przy gruncie nawet do pięciu. IMGW wydało dla całego regionu alert I-go stopnia przed niskimi temperaturami tej nocy. Nie warto wkładać do szafy zimowych kurtek – te mogą się jeszcze przydać.

Święta wielkanocne przeplatają trochę więcej zimy niż lata - spece od pogody wydali alert I-go stopnia, w którym ostrzegają mieszkańców Podkarpacia przed przymrozkami. Dzisiaj w nocy w całym województwie temperatura spadnie poniżej zera. - Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C,przy gruncie do -5°C informują synoptycy z IMGW. Tym samym, na dzisiejsze wieczorne spacery z psem, podczas których będziemy gubić świąteczne kalorie trzeba będzie ubrać się cieplej.

Śliskie drogi

Złą informacje mamy też dla kierowców z regionu. Rano temperatura nadal może utrzymywać się poniżej zera. To z kolei może doprowadzić do gołoledzi i „szklanki” na podkarpackich drogach. Ci, którzy zdążyli już zmienić opony na letnie powinni być jeszcze bardziej uważni za kółkiem

Zachowajcie też skupienie przy przejściach dla pieszych, bo zarówno chodniki, jaki pasy mogą być śliskie i nieposypane, a to z kolei może „podciąć” na lodzie pieszych. Zbliżając się do przejść dla pieszych ściągnijcie nogę z gazu. Kolejna nie najlepsza informacja jest taka, że we wtorek w regionie możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem. Nie zapomnijcie zabrać z domu parasola, albo kurtki z kapturem.

Półmaraton Rzeszowski 2022