Grodzisko Dolne: Mężczyzna utonął w zalewie Czyste. To pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą

2020-06-29 8:37

Sezon wakacyjno-letni dopiero wystartował, a niestety mamy doniesienia o pierwszej ofiarze. W Grodzisku Dolnym (woj. podkarpackie) w zalewie Czyste utonął młody mężczyzna. Do tragedii doszło w weekend.

Mężczyzna utonął w Grodzisku Dolnym

Sobota i niedziela przyniosła na południu kraju w wielu miejscach letnią pogodę. Świeciło słońce, a słupki temperatury poszły w górę. Taka aura zdecydowanie zachęca do wypoczynku nad wodą. I też wiele osób postanowiło z niej skorzystać.

Niestety w Grodzisku Dolnym doszło do tragedii. W niedzielę w zalewie Czyste utopił się młody mężczyzna. Akcja poszukiwawcza ciała trwała przez kilka godzin. Na miejscu pracowały strażacy z OSP Grodzisko Dolne, Grodzisko Górne JRG Leżajsk, Nowa Sarzyna, Przemyśl specjalistyczn grupa ratownictwa wodno-nurkoweg. Poszukiwania trwały przy użyciu sonaru.

Ciało 36-letniego mężczyzny, znajdowało się ok. 25 metrów od brzegu. Znalezione zostało około godziny 21. Jest to prawdopodobnie pierwsza ofiar wypoczynku nad wodą w tym sezonie.

Bezpieczne kąpieliska na Podkarpaciu

Pamiętajmy, by w czasie kąpieli zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, nie kąpmy się w miejscach niesprawdzonych, mierzmy siły na zamiary, pilnujmy dzieci.

Listę bezpiecznych kąpielisk na Podkarpaciu wraz z informacją, czy woda jest przydatna do kąpieli, znajdziesz w serwisie kąpieliskowym.

Posłuchaj, dlaczego kiszonki to najlepsze probiotyki. Dowiedz się co szczególnie warto jeść. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Sonda
Druga tura wyborów - to już pewne! Na kogo zagosujesz?
Kandydaci komentują wyniki wyborów