Fijołek pozwany w trybie wyborczym. Pikule nie spodobały się słowa prezydenta Rzeszowa

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Wybory samorządowe 2024

Fijołek pozwany w trybie wyborczym. Pikule nie spodobały się słowa prezydenta Rzeszowa

2024-04-02 15:29

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa Karolina Pikuła z Konfederacji pozywa w trybie wyborczym ubiegającego się o reelekcję Konrada Fijołka. Poszło o stwierdzenie, że Konfederacja jest powiązana z działającymi na szkodę Polski osobami z Rosji.

Pikuła pozwała Fijołka w trybie wyborczym

Ubiegająca się o urząd prezydenta Rzeszowa Karolina Pikuła z komitetu wyborczego Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy poinformowała we wtorek podczas konferencji, że składa pozew przeciwko Konradowi Fijołkowi. Chodzi o jego wypowiedź podczas debaty kandydatów, która odbyła się 27 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. W rundzie pytań wzajemnych Pikuła chciała się dowiedzieć, jak Fijołek przygotował miasto i mieszkańców do ewentualnego zagrożenia wojennego, czy w mieście są schrony, gdzie i ile pomieszczą osób. W odpowiedzi usłyszała m.in: „Dla bezpieczeństwa zrobiłem znacznie więcej pani Karolino, chociażby dla cyberbezpieczeństwa w naszym kraju, bo wiecie, że koledzy Konfederacji z Rosji ciągle nas atakują”.

Do tych słów Pikuła odniosła się podczas wtorkowej konferencji: „Pan Konrad Fijołek pozwolił sobie na insynuowanie ze stwierdzeniem +wiecie państwo+, czyli podkreśleniem tego, że wszyscy wiedzą (…), że Konfederacja współpracuje w jakiś sposób z osobami z Rosji, które działają na rzecz szkodzenia naszej ojczyźnie” – powiedziała. „To uszczypliwość, kłamstwo i oczernianie nas, na co sobie nie pozwolimy” – dodała kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Już dzień po debacie Pikuła wystosowała do Fijołka pismo z żądaniem publicznych przeprosin. Domagała się sprostowania na profilu facebookowym Konrada Fijołka oraz w papierowym i internetowym wydaniu gazety codziennej "Nowiny". Fijołek nie spełnił żądania, sprawa trafi do sądu.

Komitet wyborczy Pikuły domaga się publicznych przeprosin i wpłaty 3 tys. zł na rzecz fundacji Gajusz, która pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym. Pozew w trybie wyborczym sąd musi rozstrzygnąć w ciągu 24 godzin.

Konrad Fijołek, odnosząc się do pozwu, powiedział: „Kandydaci, którzy nie mają programu, muszą korzystać z metod typu procesy. Nie jest to dobre rozwiązanie”.

Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek ze wsparciem samorządowców z całej Polski [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię poniżej!

Pożar samochodu w Rzeszowie