Duda czy Trzaskowski? Mieszkaniec Rzeszowa nagrał powyborczy skecz i bawi w nim do łez [WIDEO]

2020-08-06 7:17 Sylwia Indycka-Rosół
Czy wybory prezydenckie 2020 podzieliły Polaków? Czy osoby głosujące na Andrzeja Dudę mogą dojść do porozumienia z wyborcami Rafała Trzaskowskiego?
Autor: Łukasz Błąd

Czy wybory prezydenckie 2020 podzieliły Polaków? Czy osoby głosujące na Andrzeja Dudę mogą dojść do porozumienia z wyborcami Rafała Trzaskowskiego? Ten filmik daje do myślenia. Uwaga! Śmiech gwarantowany!

"Jestem z Podkarpacia": Atmosfera po wyborach prezydenckich 2020

Tegoroczne wybory prezydenckie mocno podzieliły Polaków. Druga tura była wyjątkowo zacięta, a przewaga głosów Andrzeja Dudy niewielka. Duda zdecydowanie wygrał jednak na Podkarpaciu - to właśnie w naszym regionie na obecnego prezydenta zagłosowano najliczniej. Wyniki wywołały lawinę hejtu na mieszkańców Rzeszowa i okolic. W sieci pojawiła się nawet petycja o przyłączenie Podkarpacia i Lubelszczyzny do Ukrainy, a odpowiedzą na nią była akcja "Jestem z Podkarpacia". Ta ostatnia polegała na wklejaniu nakładek na zdjęcia profilowe na Facebooku z tytułem akcji, co miało dowodzić bycia dumnym ze swojego miejsca pochodzenia. Udział w akcji wzięło wielu samorządówców, między innymi wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart.

Czy w obliczu powyższego możliwe jest, by wyborcy Dudy i Trzaskowskiego zasiedli do jednego stołu? A może antagonizm nie jest tak duży, jak się nam wydaje? Dowodzić tego zdaje się Łukasz Błąd, rzeszowianin, kabareciarz, lider kabaretu Kaczka Pchnięta Nożem. W sieci można zobaczyć powyborcze wideo z Błądem w roli głównej, które daje do myślenia.

"Rafale, nie wyszło wcale, teraz są żale": Łukasz Błąd bawi i jednoczy Polaków

Dwóch Polaków - innych, a jednak łudząco do siebie podobnych prowadzi wewnętrze rozważania po wyborach prezydenckich 2020. Jeden popierał Andrzeja Dudę, drugi rozwodzi się nad porażką Rafała Trzaskowskiego. Obaj mocno angażują się w wydarzenia polityczne i przeżywają kampanie przedwyborcze, jak i wyniki samych głosowań. Analizują, pytają, krytykują, wreszcie chwalą. Są niczym kibice przeciwnych drużyn piłkarskich. Czy zasiądą jeszcze przy wspólnym stole?

Całe wideo jest utrzymane w zabawnym tonie. Finał daje przy tym do myślenia. Okazuje się bowiem, że na co dzień Polacy zdają się zapominać o polityce. Gromadzą się przy wspólnym grillu i tak zapominają o tym, co ich dzieli:

"Pora wyborów oblać wyniki, zalać robaka, zapomnieć chwilę,
usiąść przy grillu - bez polityki.
To może razem?
Zawsze to milej" - słyszymy w wideo.

Domowy Kabaret

Wideo Łukasza Błąda i innych znanych i lubianych kabareciarzy można znaleźć w "Domowym Kabarecie" na vod.pl. Komicy dostarczają świeżą porcję humoru prosto z ich własnych mieszkań! W "Domowym Kabarecie" skecze i monologi na aktualne tematy pokażą m.in.: Ewa Błachnio, Kabaret Czesuaf, Grzegorz Dolniak, Kabaret Kałasznikof. Program prowadzi Marcin Wójcik z Ani Mru Mru.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Niezwykła kawiarnia w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.