Oszustwo SMS

i

Autor: CERTPolska/X/Screen/Pixabay.com Dostałeś SMS od MSWiA? Twoje dane nie straciły ważności!

Informacje

Dostałeś SMS od MSWiA? Twoje dane nie straciły ważności!

2024-07-10 11:00

Uwaga na oszustów! Po raz kolejny jesteśmy narażeni na fałszywe wiadomości, które są naprawdę niebezpieczne. Jeżeli jednak zachowamy czujność, nic nam nie grozi. Tym razem SMS-y pochodzą rzekomo od MSWiA.

Fałszywe SMS-y od MSWiA! Uważajmy na oszustwo

Zespół Cert Polska informuje o kolejnym zagrożeniu, jakie czeka na Polaków. Oszuści, podszywając się pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, informują o konieczności aktualizacji naszych danych osobowych pod groźbą kary. Link, który dostajemy, prowadzi nas do strony wyłudzającej dane osobowe, a także dane karty płatniczej.

WAŻNA UWAGA: Twoje dane osobowe przekazane Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej nie są już ważne i możesz zostać ukarany, jeśli nie będziesz ich aktualizować przez dłuższy czasu. Prosimy o jak najszybszą aktualizację swoich danych – możemy przeczytać w treści wiadomości.

Podany link oznacza dla nas kłopoty

Jeżeli klikniemy w podany nam link, jesteśmy przekierowywani do strony, na której musimy podać dane osobowe. Co także istotne, widzimy tam komunikat Aby zaktualizować aktualne dane należy wnieść opłatę aplikacyjną w wysokości 2 zł, a Twoje dane zostaną zarchiwizowane niezwłocznie po dokonaniu płatności.

Jeżeli podamy numer karty i wszystkie dane, możemy być pewni, że z naszego konta zniknie zdecydowanie więcej niż jedynie 2 zł. Wprawdzie strony, do których jesteśmy prowadzeni po kliknięciu w link do złudzenia przypominają te rządowe, jednak nie możemy dać się nabrać, są sfałszowane i skonstruowane tak, abyśmy się nabrali. Warto jednak spojrzeć na adres strony, który znajdziemy u góry przeglądarki. Ten już znacząco różni się od prawdziwego adresu strony MSWiA.

ZOBACZ: WYJĄTKOWY ZABYTEK W CENTRUM RZESZOWA. TRAFIKA MA PONAD 115 LAT!

Policja rozbiła gang zajmujący się wyłudzaniem pieniędzy. Oszuści podawali się za amerykańskich żołnierzy