Ciekawostki

Diabeł, Wilk, Robocop. Te imiona są zakazane w różnych krajach [LISTA]

2024-06-21 12:19

Rodzice miewają różne pomysły, gdy chodzi o wybór imienia dla swojego dziecka. W Polsce nad nadawaniem imion, które nie będą w przyszłości problemem dla dziecka stoją pracownicy urzędu stanu cywilnego, którzy przyjmują wnioski rodziców. Istnieje też lista imion, które od razu zostaną odrzucone. Zobaczcie, jakie to imiona!

Te imiona są zakazane w krajach

Imię, które źle się kojarzy, nosiła je postać historyczna, lub to nazwa bohatera serialu, filmu, książki itp. zapewne nie przejdzie. Pracownik urzędu stanu cywilnego odrzuci nasz wniosek, albo skieruje się o poradę do Rady Języka Narodowego, która ostatecznie oceni, czy imię może zostać nadane, a także poda argument na tak, lub na nie.

Istnieje jednak lista imion, które z pewnością zostaną odrzucone. W Polsce stosuje się zasadę, że imiona nadawane przez rodziców swoim pociechom nie mogą pochodzić od wyrazów pospolitych, w tym nazw geograficznych. Co więcej, nie mogą w powszechnej opinii są zdrobniałe, brzmią śmiesznie, przywodzą negatywne skojarzenia. Zakazane imiona to także te, które zawierają błędy ortograficzne, albo mają archaiczną pisownię. A jak to wygląda w innych krajach? Zobacz listę imion zakazanych na świecie:

Kilkuletnie dziecko siedziało w oknie na drugim piętrze. Pilna akcja służb w samym sercu Warszawy