Autobusy MPK

i

Autor: fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Wydarzenia

Darmowa komunikacja na wszystkie wybory w Rzeszowie. Walka o jak najwyższą frekwencję

2024-04-04 9:18

Przypominamy, że miejscy radni podjęli decyzję o darmowej komunikacja miejskiej w Rzeszowie w czasie wyborów samorządowych 7 kwietnia. Konieczność przeprowadzenia drugiej tury również będzie oznaczała jazdę miejskimi autobusami za darmo. Na wniosek prezydenta i ZTM postanowiono, że darmowa komunikacja obowiązywać w Rzeszowie nie tylko 7 i ewentualnie 21 kwietnia, a w czasie wszystkich przyszłych wyborów.

Darmowa komunikacja w kwietniu i w czerwcu

Radni miejscy podjęli decyzję o darmowej komunikacji w czasie nadchodzących wyborów samorządowych. Te odbędą się 7 kwietnia, a druga tura 21 kwietnia. Wszyscy, którzy udadzą się do urn w rzeszowskich lokalach wyborczych, będą mogli dojechać do nich darmowymi autobusami miejskimi.

Taki wniosek złożył prezydent Konrad Fijołek do ZTM, który zawnioskował za to, żeby każde wybory oznaczały darmową komunikację w mieście. To oznacza, że kolejne wybory do Europarlamentu również będą oznaczały darmową komunikację – mówi Marcin Piecyk z rzeszowskiego ratusza.

ZOBACZ: Zabytkowy Jelcz wyjedzie w Dzień Kobiet na ulice Rzeszowa

Darmowa komunikacja miejska na wszystkie wybory w Rzeszowie

W październiku 2023 roku, w czasie parlamentarnych wyborów ratusz postanowił o darmowej komunikacja. To, jak już wiemy zostanie powtórzone w kwietniu i czerwcu 2024. Co więcej, bezpłatne przejazdy autobusami w czasie wszystkich wyborów będą już standardem.

Tym razem ZTM z prezydentem Rzeszowa postanowili, że nie warto za każdym razem prosić o to samo, bo walka o jak najwyższa frekwencje w wyborach jest tego warta – powiedział Marcin Piecyk i dodał, że „skorzystać może każdy mieszkaniec miasta, bo nikt nie będzie sprawdzał biletów tego dnia”.

Wjechał w rodzinę z dzieckiem. Zatrzymanie 27-latka