Portfel, pieniądze

i

Autor: Pixabay "Tulipan" z Olsztyna oszukiwał kobiety. Grozi mu 8 lat więzienia. Zdj. ilustracyjne.

Chciała pomóc kobiecie z dzieckiem. 73-latka straciła pieniądze

2022-02-18 15:44

Uważajcie na oszustów, bo ci wykorzystają każdą sytuację – apelują mundurowi z Tarnobrzega. Przekonała się o tym 73-latka, która straciła 1200 złotych. A wszystko zaczęło się na ulicy Mickiewicza w Tarnobrzegu. Do seniorki podeszła kobieta z małym dzieckiem i poprosiła o drobne na jedzenie. Teraz policjanci szukają oszustki.

Z ustaleń policjantów wynika, że do 73-letniej seniorki podeszła młoda kobieta i poprosiła o pieniądze na bułkę. Nieznajoma trzymała na rękach dziecko, które jak twierdziła, jest głodne i dla niego chce kupić posiłek. - Mieszkanka Tarnobrzega sięgnęła do torebki po portfel i przekazała kobiecie drobne pieniądze. Następnie obie panie rozeszły się w przeciwnych kierunkach - informują tarnobrzescy mundurowi.

Po tym wszystkim staruszka poszła do bankomatu wybrać pieniądze. Ale kiedy wracała, ponownie zatrzymała ją ta sama kobieta z dzieckiem, prosząc o dodatkowe 30 groszy. - Tarnobrzeżanka jeszcze raz sięgnęła do torebki po portfel. W pewnym momencie prosząca o pieniądze kobieta zakryła portfel dokumentami w foliowej koszulce i prawdopodobnie wtedy wyciągnęła z portfela 1200 zł - informują policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Wysoki mandat, punkty karne i utrata prawka. To kara jaka spotkała 36-latka za szybką jazdę

Policja szuka złodziejki! Rysopis

Niczego nie świadoma seniorka wróciła do domu. To wtedy zorientowała się, że została okradziona. Sprawę zgłosiła na policję. Mundurowi szukają teraz oszustki i liczą na pomoc świadków.

Rysopis złodziejki:

  • kobieta średniej budowy ciała, włosy ciemne, śniada karnacja. W chwili zdarzenia na głowie miała założoną chustę.
Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?