TARNOBRZEG: Padła ofiarą oszustów! Straciła blisko 30 tysięcy złotych!

i

Autor: Unsplash.com/ Ilya Pavlov

TARNOBRZEG: Padła ofiarą oszustów! Straciła blisko 30 tysięcy złotych!

2022-02-16 14:44

Mowa o 69-letniej mieszkance Tarnobrzega, która wpadła w zastawioną przez oszusta w sieci pułapkę. Zmanipulowana przez przestępców mailem seniorka, zainstalowała na swoim sprzęcie oprogramowanie do zdalnego łączenia się z komputerami. Kobieta straciła 30 tysięcy złotych!

Zawiadomienie o popełnieniu oszustwa miejscowi policjanci odebrali w sobotę. Doszło do niego przy pomocy aplikacji internetowej AnyDesk, która umożliwia zdalny dostęp do innego komputera. Pokrzywdzoną okazała się 69-letnia mieszkanka Tarnobrzega. To właśnie do niej przestępcy wysłali maila z informacją, że do odebrania ma 15 tysięcy dolarów. Skuszona wiadomością, kliknęła w załączony do wiadomości link, a następnie w okienko z hasłem „uzyskaj dostęp do swoich środków”. Zaraz po tym, mężczyzna polecił kobiecie pobranie oprogramowania AnyDesk. Seniorka podała też oszustom swoje wrażliwe dane, adres kontaktowy z numerem telefonu oraz numer swojego konta bankowego.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami!

Kobieta zainstalowała szkodliwy program

- Zainstalowane oprogramowanie przechwyciło kontrolę nad komputerem kobiety, która zauważyła, że z jej konta bankowego są dokonywane przelewy jej pieniędzy. Oszust dokonał 8 przelewów i zaciągnął na nazwisko kobiety pożyczkę w kwocie ponad 17 tys. zł. Mieszkanka Tarnobrzega straciła łącznie ponad 29 tys. zł. Poszkodowana o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów - informuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?