Chcą budowy trasy rowerowej z Soliny do Zakopanego

i

Autor: Pixabay

Chcą budowy trasy rowerowej z Soliny do Zakopanego. Zbierają podpisy

2020-01-21 12:41

Stowarzyszenie Aktywny Beskid i Gorlice Bike chcą rowerowego połączenia Podkarpacia z Małopolską. Którędy przebiegałaby nowa trasa?

Taka trasa na pewno byłaby nie lada gratką dla fanów jazdy na rowerze, a wspomnienia z takiej wycieczki byłyby niezapomniane.


W województwie podkarpackim prowadzone są działania na rzecz budowy tras rowerowych Velo San oraz Velo Karpatia, które będą połączone z Green Velo na północy Podkarpacia oraz Velo Dunajec w Małopolsce. Inicjatorami są Stowarzyszenie Aktywny Beskid i Gorlice Bike, a o szczegółach piszą następująco:


"Velo Karpatia obecnie znajdująca się w sferze planowania, ma mieć swój początek na granicy województwa małopolskiego tj. miasto Biecz / gmina Skołyszyn (Podkarpacie). Następnie ma przebiegać w kierunku wschodnim, przez Jasło, Krosno, Rymanów w kierunku Sanoka, gdzie ma się kończyć i płynnie łączyć z kolejną, nowo powstającą trasą rowerową - Velo San.


Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego. W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa.


Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane".

By powstała taka atrakcja turystyczna najpierw konieczne są podpisy pod petycją, która po zebraniu odpowiedniej ilości trafi na urzędowe biurka. Link do niej znajdziecie na FB stowarzyszenia: