policja

i

Autor: Policja Podkarpacka

Raport policji

Był przekonany, że pomaga koledze. Stracił sporo pieniędzy

2023-03-30 15:32

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił sporo pieniędzy. Był przekonany, że jego kolega prosi go o szybką pożyczkę. Dlatego mężczyzna wygenerował, a następnie przekazał kod Blik swojemu „znajomemu”. Jak się okazało, prawda był inna.

W ostatnich dniach na komendę policji w Kolbuszowej wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców. Z relacji przekazanej policji wynika, że do oszustwa miało dojść przy użyciu internetowego komunikatora. Z mężczyzną miał się skontaktować rzekomy znajomy, który w prywatnej wiadomości poprosił go o pieniądze. Przelana gotówka miała pomóc w opłaceniu zamówienia. Poprosił pokrzywdzonego o wygenerowanie kodu BLIK, a następnie przelanie gotówki. Po dwóch godzinach od transakcji do mężczyzny zadzwonił prawdziwy znajomy, który poinformował go o włamaniu na swoje konto w mediach społecznościowych.

CZYTAJ TAKŻE: Groźny wypadek w Przemyślu. Zderzenie dostawczaka, autobusu i osobówki

Straty na kilkaset złotych

Ostatecznie z konta mężczyzny zniknęło ponad tysiąc złotych. Wstępne ustalenia wykazały, że pieniądze zostały wybrane z bankomatu w innym mieście. Policjanci przestrzegają przed wyłudzeniami metodą na BLIKA.

- Pamiętajmy, aby uniknąć oszustw metodą na BLIKA, skontaktujmy się telefonicznie z osobą, która wysyła do nas prośbę o pieniądze i zweryfikujmy, czy rzeczywiście prosi nas ona o pożyczkę. Nie wysyłajmy pochopnie pieniędzy osobom, które za pomocą komunikatorów zwracają się o pilną pożyczkę - apelują mundurowi.

ZOBACZ: Wiemy, gdzie będą nowe odcinkowe pomiary prędkości na Podkarpaciu [LISTA]

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę