Bieszczady: Niedźwiedź splądrował leśniczówkę. Zajrzał nawet do kanalizacji! [ZDJĘCIE]

2020-07-31 10:53 Sylwia Indycka-Rosół
Bieszczady: Niedźwiedź splądrował leśniczówkę. Zajrzał nawet do kanalizacji!
Autor: Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe/kolaż

Kilka dni temu głośno było o niedźwiedziu, który zniszczył samochód turystom. Teraz miś zdemolował leśniczówkę w Krzywym. Zajrzał do kanalizacji i wyrwał skrzynkę elektryczną.

Niedźwiedź w Bieszczadach zdemolował leśniczówkę

Szukał jedzenia, zniszczył leśniczówkę. Mowa o bieszczadzkim misiu, który wkradł się do leśniczówki w Krzywym. Był tak zdeterminowany, że zajrzał nawet do kanalizacji i zdemontował skrzynkę elektryczną. Sprawę opisuje Nadleśnictwo Cisna ma swoim profilu na FB:

"W obecnych czasach liczy się multiprofesjonalizm.

Niedźwiedź, który nocą odwiedził leśniczówkę w Krzywym, nie dość że znał się na kanalizacji i doszczętnie rozebrał przydomową oczyszczalnię ścieków, to jeszcze wziął się za elektrykę. Mamy nadzieję, ze jako specjalistę prąd go nie poraził, ponieważ wyrwał całą skrzynkę elektryczną.
Ech... łobuzerstwo i rozbójnictwo się szerzy w Bieszczadach".

Niedźdwiedź zniszczył samochód turystów

To nie pierwsza sytuacja, kiedy niedźwiedź podczas tegorocznych wakacji daje się ludziom we znaki. W połowie lipca brunatny w Łopience próbował włamać się do samochodu turystów, bo wyczuł w środku smaczne kąski. W efekcie auto miało uszkodzony bagażnik i wyrwany tylny zderzak.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule poniżej:

Bieszczady: Uwaga na niedźwiedzie!

Turyści w Bieszczadach powinni pamiętać, że są gośmi wśród tamtejszych niedźwiedzi. Trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Nie wolno zbaczać ze szlaków i wchodzić w gęstwiny. Bardzo niebezpieczna jest wędrówka po zmroku. Warto też głośno rozmawiać w czasie wycieczki - tak, by zwierzę słyszało, że się do niego zbliżamy i mogło się od nas pokojnie oddalić. Wielu miłośników Bieszczad w tym celu przypina też do ubrań niewielkie dzwoneczki.

Posłuchaj o wartościach odżywczych śledzi i sposobach ich zastosowania w kuchni. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa