Apel rektora URZ do studentów!

2020-03-20 15:03 A.Z.
asdas
Autor: Pixabay

Jesteście w grupie najniższego ryzyka dlatego pomóżcie tym, którzy tej pomocy potrzebują. To apel rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwestra Czopka do studentów. Ten prosi wszystkich żaków o oddawanie krwi.

Jesteście w grupie najniższego ryzyka dlatego pomóżcie tym, którzy tej pomocy potrzebują. To apel rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwestra Czopka do studentów. Ten prosi wszystkich żaków o oddawanie krwi - tej zapasy kończą się w podkarpackich centrach krwiodawstwa.

A krew mogą oddać osoby zdrowe, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie byli za granicą i nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie lub zakażonych koronawirusem.

Poniżej łapcie apel rektora:

"Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, w szpitalach województwa podkarpackiego brakuje krwi do ratowania pacjentów w stanie zagrożenia życia.

W tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie, zwracamy się z prośbą do wszystkich studentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie byli za granicą i nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie lub zakażonych koronawirusem o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa i oddawanie krwi.

Kochani jesteście młodzi i znajdujecie się w grupie najniższego ryzyka zakażenia koronawirusem, pomóżcie wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują lub będą potrzebowali.

Dr hab. n. med. prof. UR Kazimierz Widenka

Kierownik Klinicznego Oddziału Kardiochirurgii

Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie

 

Prof. dr hab. Sylwester Czopek

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

 

Dr n. o zdr. Ewa Zawilińska

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie"

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.