668. rocznica Lokacji Miasta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc uhonorowany

2022-01-20 11:50

Podczas wczorajszej uroczystości 668. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszów tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odebrał jego prezydent – Tadeusz Ferenc. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, dla którego były to z kolei pierwsze urodziny miasta na stanowisku prezydenta Rzeszowa.

Bardzo często powtarzam, że nasze miasto ma swoją magię. I dziś jest taki wyjątkowy, magiczny moment. To właśnie prezydent Tadeusz Ferenc jest autorem pomysłu, by tak hucznie obchodzić urodziny miasta i aby podczas tych uroczystości honorować tych, którzy dla Rzeszowa mają szczególne zasługi. Dziś sam prezydent Ferenc otrzymuje najważniejsze miejskie wyróżnienie – mówił podczas środowej uroczystości Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Laudację na cześć nowego Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa wygłosił Konrad Fijołek, który co ciekawe, po wybraniu w roku 2002 roku Tadeusza Ferenca na włodarza, zajął jego miejsce w Radzie Miasta Rzeszowa. Po niemal 19 latach zaś, decyzją mieszkańców to właśnie Konrad Fijołek został wybrany jako kolejny włodarz stolicy regionu.

Tadeusz Ferenc uhonorowany

Tadeusz Ferenc miastem rządził nieprzerwanie od 2002 do 2021 roku, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że wszystkie jego działania, jako prezydenta, miały na celu jedno – dobro miasta.

Szanowni Państwo, ja niestety nie widzę Was, a ja Was kocham, chcę patrzeć na Was i zwykle myślałam o tym, jak tu coś poprawić. Co zrobić, żebyśmy byli dobrym miastem, najlepszym miastem, żeby tu ludzie chcieli przychodzić, tu mieszkać, tu zakładać rodziny - mówił wzruszony Tadeusz Ferenc po uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu