Rzeszów znowu się rozrósł. Ratusz kupił działkę przy ul. Myśliwskiej

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów znowu się rozrósł. Ratusz kupił działkę przy ul. Myśliwskiej

2022-01-19 15:18

Rzeszów powiększył się o kolejny teren. Tym razem wybór padł na niewielką działkę przy ulicy Myśliwskiej na osiedlu Miłocin. Fragment ziemi udało się wykupić od firmy w Głogowie Małopolskim, która chciała sprzedać działkę deweloperowi. O zakupie poinformowano na dzisiejszej konferencji. Jakie są plany wobec działki?

Działka, którą miasto kupiło ma 0,54 ha i leży przy ul. Myśliwskiej. Przez lata funkcjonował tu plac zabaw i boisko sportowe, organizowano tu także pikniki dla mieszkańców. W listopadzie właściciel terenu, TBS w Głogowie Młp. chciał sprzedać działkę deweloperowi, jednak dzięki prawu pierwokupu, miasto kupiło teren za prawie 1,250 mln zł.

- Zakup tego terenu to kontynuacja mojej polityki, która jest nastawiona przede wszystkim na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście. Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny. Cieszę się, że udało nam się kupić tę działkę, bo mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby pozostała miejscem spotkań i osiedlowych pikników – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: To największa inwestycja, która zostanie zakończona w tym roku. Jak idą prace?

Miasto ma już plan na działkę

Miasto chce, aby teren został zamieniony w teren rekreacyjny, ale władze zapewniają, że dokładny plan na działkę zostanie przygotowany wspólnie z mieszkańcami osiedla Miłocin. - To jedna z większych działek na terenie osiedla Miłocin – św. Huberta, będąca w bardzo dobrej lokalizacji. Chcemy tutaj wspólnie, aby powstał plac zabaw dla dzieci, którego nie mamy od ponad dwóch lat – tłumaczył Zbigniew Micał, przewodniczący Rady Osiedla Miłocin – św. Huberta.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!