Ciekawostki

20 letnie samochody? Dla mieszkańców tych podkarpackich miast to norma!

2023-05-04 15:40

Po ulicach, których miast na Podkarpaciu jeżdżą najstarsze samochody? Na to pytanie poznaliśmy odpowiedź. Jak się okazuje, w pierwszej dziesiątce miast, które znalazły się w tym zestawieniu szacunkowy wiek samochodów osobowych do ponad 20 lat.

Mówi się, że wino im starsze tym jest lepsze. Czy tak samo można powiedzieć o samochodach? Z pewnością zdania będą podzielone. Miłośnicy starych klasyków będą szli w zaparte, że nowe technologie to nic dobrego, a dobrze wykonane kilkunastoletnie, a nawet i starsze samochody są solidniejsze. Zaś po drugiej stronie znajdziemy fanów nowoczesności, którzy za priorytet biorą sobie wygodę i wszelkie udogodnienia. Jak wygląda to na Podkarpaciu? Zestawienie powstało w oparciu o dane GUS dla powiatów z 2020 roku i zostało przygotowane przez portal polskawliczbach.pl. Po ulicach, których miast w województwie podkarpackim jeżdżą najstarsze samochody? W tym przypadku średnia wieku pojazdów to 20 lat i w górę.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe fotoradary na Podkarpaciu. Znamy ich lokalizacje

Po tych podkarpackich miastach jeżdżą najstarsze samochody

W pierwszej dziesiątce tego zestawienia znalazły się podkarpackie miasta, w których szacowany wiek samochodów osobowych w latach osiągnął pułap 20+. Zobaczcie po ulicach, których miasta na Podkarpaciu jeżdżą wiekowe samochody:

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie