skrzyżowanie Solarza i Witosa

i

Autor: Google Street View Zmiany na skrzyżowaniu Witosa z Solarza

Inwestycje w Rzeszowie

Zmiany na skrzyżowaniu alei Witosa z ulicą Solarza. Będzie przebudowane

2023-10-06 14:09

Władze Rzeszowa wybrały firmę, która zaprojektuje przebudowę i rozbudowę skrzyżowania alei Witosa z ulicą Solarza. Dokumentacja, która ma być gotowa jesienią przyszłego roku, będzie kosztować 299 tysięcy złotych.

Projektant przebudowy skrzyżowania alei Witosa z ulicą Solarza wybrany

Mieszkańcy osiedla Krakowska Południe od dłuższego czasu apelowali do prezydenta Rzeszowa o przebudowę skrzyżowania alei Witosa i ulicy Solarza.

Wnioski dotyczyły przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo, a także włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Projekt inwestycji przygotuje wybrana w przetargu firma z Rzeszowa. Planowana przebudowa ma objąć odcinki dróg o łącznej długości około 560 metrów. W przypadku alei Witosa mowa o przebudowie 300-metrowego odcinka, a jeśli chodzi o ulicę Solarza to jedynie około 60 metrów. Modernizacji ulegną także odcinki ulic Rataja i Lewakowskiego – po około 100 metrów. W ramach inwestycji na alei Witosa zostaną wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, a także przebudowane będą wloty ulic Lewakowskiego i Rataja w ulicę Solarza.

Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz budowę chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz ich doświetleń. Zadaniem wykonawcy będzie też zdobycie pozwolenia na realizację całej inwestycji.

ZOBACZ: OTWARCIE NOWEJ LINII KOLEJOWEJ Z RZESZOWA DO LOTNISKA W JASIONCE

Plac Farny w Rzeszowie zamknięty