Papież drużyna Chorwacji

i

Autor: Vatican News/Facebook Zaskakujący apel papieża. „Nie dłużej niż 8 minut”

Informacje

Zaskakujący apel papieża. „Nie dłużej niż 8 minut”

2024-06-13 8:59

Papież Franciszek przekazał ważny apel do księży. Jak podkreślił, istotne jest, aby kazania głoszone w kościołach „nie trwały dłużej niż osiem minut” – podaje Associated Press. To już kolejny raz, gdy głowa kościoła zwraca się do duchownych w tej sprawie.

Papież Franciszek apeluje do księży. "Nie dłużej niż 8 minut"

Dlaczego kazania muszą mieć określoną długość? Papież wyjaśnił, że mają one na celu przekazanie słowa Bożego do rzeczywistości, dlatego też muszą być krótkie. Gdy wierni otrzymują zbyt długą mowę, po pewnym czasie tracą uwagę, nie mogą się skupić i zasypiają – zauważył Franciszek. Papież dał do zrozumienia duchownym, że gdy mówią za dużo, ludzie po prostu ich nie rozumieją, a treść kazania może być niejasna.

Stąd apel, aby kazania trwały nie dłużej niż 8 minut. Jak zauważa agencja Reuters, to już nie pierwszy raz, gdy głowa kościoła zwraca się w podobnych słowach do księży. Papież już wcześniej tłumaczył kapłanom, jak prawidłowo głosić kazania. Apelował, aby dokładnie się do nich przygotowywać, tak, aby wierni słuchając ich, nie męczyli się.

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież zwrócił się także do Polaków. Wasza Ojczyzna, od wieków chrześcijańska, nosi miano: Polonia semper fidelis. Jednak wytrwanie w wierności Chrystusowi i jego Kościołowi nie jest możliwe dzięki tylko ludzkiej sile, ale dzięki mocy Ducha Świętego – podkreślił.

Nie zabrakło też apelu o pokój na całym świecie. Nie zapominajmy o umęczonej Ukrainie, nie zapominajmy o Palestynie, Izraelu, Birmie i o wielu państwach, gdzie trwa wojna. Módlmy się o pokój. Dzisiaj potrzebny jest pokój. Wojna zawsze, od pierwszego dnia jest porażką. Módlmy się o pokój, o to, by Pan dał nam siłę, by walczyć zawsze o pokój – zaznaczył papież Franciszek. 

ZOBACZ: TE IMIONA MAJĄ DEMONICZNE I ZŁE ZNACZENIE

Senator Kwiatkowski: Wybory najprawdopodobniej 25 października

Podchwytliwy QUIZ o miejscowościach na Podkarpaciu

Pytanie 1 z 15
Czy Tarnowiec leży na Podkarpaciu?