Zadyma na derbach Przemyśla. W policjantów poleciały ławki [WIDEO]

i

Autor: @hooliganscz1999/Twitter screenshot

Zadyma na derbowym meczu A klasy. W stronę policji poleciały ławki [WIDEO]

2022-11-21 9:26

Podczas derbowego spotkania w Przemyślu pomiędzy drużynami Czuwaj Przemyśl - Polonia II doszło do zadymy. Pseudokibice jednej z drużyn zaatakowali policjantów zabezpieczających sportowe wydarzenie. W stronę mundurowych poleciały ławki i kawałki drewna. Wszystko widać na opublikowanych w sieci nagraniach.

Niedzielne derby Przemyśla wymknęły się spod kontroli. Wydarzenie przyciągnęło na stadion drużyny Czuwaj Przemyśl kilkuset kibiców. Podczas spotkania doszło do starcia kiboli z policjantami zabezpieczającymi wydarzenie.

- Grupa pseudokibiców dopuściła się czynnej napaści na funkcjonariuszy – mówi nam mł. asp. Joanna Golisz z przemyskiej policji.

Na nagraniach opublikowanych w sieci widać całe zajście. Możemy zobaczyć, jak w stronę policji lecą między innymi drewniane ławki.

Zamieszki po meczu Czuwaj-Polonia w Przemyślu

Zadyma na derbach. Dwóch policjant rannych

W starciu z pseudokibicami ucierpieli policjanci.

- Dwóch funkcjonariuszy doznało lekkich obrażeń. Bezpośrednio po meczu otrzymali pomoc medyczną – dodaje mł. asp. Joanna Golisz.

Zatrzymano dwie osoby. Jedna z nich odpowie za czynną napaść na policjantów, zaś druga była poszukiwana do odbycia kary. Jak opisuje nam mł. asp. Golisz wylegitymowano około 150 osób i nałożono ponad 30 mandatów karnych. Aktualnie trwa wyjaśnianie sprawy.