Zachęcają do szczepień na koronawirusa: Ministerstwo Zdrowia odpowiada!

2020-03-25 13:40 Sylwia Indycka-Rosół
Zachęcają do szczepień na koronawirusa: Ministerstwo Zdrowia odpowiada!
Autor: Pixabay

Oszuści co rusz wymyślają nowe metody na wyłudzanie pieniędzy, a koronawirus to dla nich doskonała okazja, by żerować na naszym strachu. Jak nie dać się oszukać? Ptrzeczytaj na ESKA Rzeszów.

Koronawirus: Gratka dla oszustów

Wiadomości SMS z podejrzanym linkiem łudząco podobnym do pochodzącego ze stron rządowych lub podszywających się pod pocztę lub kuriera to niestety "norma" w obecnym czasie. Oszuści próbują wyłudzić nasze pieniądze na różne sposoby. Kilka dni temu krążyły wiadomości od rzekomych kurierów z koniecznością dopłaty do paczki. Teraz Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed oszustwem na szczepionkę.

Oszustwo na szczepionkę

Ministerstwo Zdrowia zamieściło stosowny komunikat na swoim kanale na Twitterze. Okazuje się, że oszuści wmawiają istnienie szczepionki na koronawirusa. Do tego każą płacić za uniknięcie kolejek. Pamiętajmy, że to kłamstwo. Do tej pory nikt nie wymyślił jeszcze szczepionki na nową chorobę.

Pamiętajmy, by każdą podejrzaną informację sprawdzać u źródła, czyli na stronach rządowych. W razie wątplwiości możemy porozmawiać też z dyżurnym na komendzie. Oczywiście telefonicznie.

Posłuchaj, jak bezpiecznie robić zakupy w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus - Leki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.