Ksiądz ze Stalowej Woli zarażony koronawirusem? W Bazylice trwa kwarantanna

2020-03-25 11:52 Sylwia Indycka-Rosół
Ksiądz ze Stalowej Woli zarażony koronawirusem? W Bazylice trwa kwarantanna
Autor: Pixabay

Informacja o zakażeniu księdza obiegła lokalne portale lotem błyskawicy. Czy to prawda? Jakie kroki podjęły służby?

Ksiądz ze Stalowej Woli zarażony koronawirusem?

Czy ksiądz z Bazyliki Konkatedralnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli jest zarażony koronawirusem? To pytanie zadaje sobie teraz wielu mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Taką informację podały wczoraj lokalne media, między innymi portal stalowka.eu.

Wczoraj Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart, poinformowała o przypadku zarażenia właśnie w tym powiecie. Komunikat brzmiał następująco:

"Kolejne przypadki to czterech mężczyzn – dwóch młodych i dwóch w sile wieku – z powiatu rzeszowskiego, którzy przebywają w kwarantannie domowej. Zakażenie koronawirusa potwierdzono także u kobiety w sile wieku z powiatu krośnieńskiego, mężczyzny z powiatu leskiego i mężczyzny z powiatu stalowowolskiego".

Służby nie podają danych personalnych osób zarażonych. Na stronie Bazyliki pojawił się lakoniczny komunikat, który także nie wskazuje jednoznacznie na zarażenie osoby duchownej:

"I N F O R M A C J A

Pragniemy poinformować naszych Drogich Parafian, że z dniem 24 marca br. nie możemy sprawować Mszy Świętych w naszej Bazylice pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Ma to związek
z epidemią koronawirusa. Przeżywamy obecnie kwarantannę. Msze Święte, wcześniej przyjęte, odprawiamy w naszej prywatnej Kaplicy.
Wszelkie zapytania prosimy kierować pod numer telefonu: 158420886"

Sytuacja nie jest zatem pewna.


Dodajmy, że w Rzeszowie z kolei doszło do zarażenia pięciu mężczyzn. To bracia Dominikanie, którzy sami poinformowali o tym fakcie na stronie klasztoru. Wszystko po to, by przestrzec wiernych, którzy mogli się rozchorować po kontakcie z nimi. Więcej szczegółów pisaliśmy w artykule poniżej:

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
ESKA Top 5 odc. 113

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.